Neurografika na kartkach okolicznościowych

Wspominałam wcześniej o uniwersalnych kartkach okolicznościowych z neurografiką. Przy okazji proponowałam inne techniki, mogące posłużyć do ozdabiania kartek z życzeniami, podziękowaniami, czy też na inną okazję. Dzisiaj kolejne propozycje z neurgrafikami.

Rysunki, nazywane neurografiką, wykonuje się na różnych formatach papieru. Ja dość często wybieram mały, wielkości kartki pocztowej, a bywały i mniejsze. Wszystko zależy od aktualnego nastroju, czasu i sama nie wiem czego jeszcze.

Niektóre rysunki mają rozpoznawalny kształt, choć większość to abstrakcje. Zupełna dowolność podyktowana własną wyobraźnią. Jeśli rysuje się neurografikę z przeznaczeniem na kartkę, pewnym dodatkowym akcentem jest dodanie odpowiedniego tekstu. 


Moje preferencje to zdecydowanie abstrakcyjna kompozycja, bez tekstu, czyli takie mało "dzieło" sztuki. Och, jak to zabrzmiało! I dobrze, nawet ten cudzysłów był zbędny. Tak właśnie trzeba patrzeć na swoje prace... znaczy dzieła! "Życie jest czasem trudne. Wszystko idzie źle, w życiu i miłości, w biznesie, w przyjaźni, w kwestiach zdrowotnych – życie może potoczyć się nie tak na wiele sposobów. A kiedy sprawy stają się trudne, właśnie to powinieneś zrobić: dobre dzieło sztuki."
– Neil Gaiman

Teraz warto się zastanowić jak rozumieć dobre dzieło sztuki? Z tym pytaniem Was zostawiam. 

Znad filiżanki herbaty, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania