Przejdź do głównej zawartości

Przegląd wrześniowy zdominowany dialogami

Jak już wcześniej wspominałam, we wrześniu pojawiło się więcej twarzy, w bardzo uproszczonej formie. Rysunek inspirowany Zentangle to nie pastele czy olej, więc i efekt końcowy zupełnie inny. Poza tym bardziej chodziło tu o symbol. 

Powstał już cały projekt "Dialogi", składający się z wielu małych elementów, przyszedł czas na prace nieco większe, stanowiące samodzielną całość.

I tak powstał "Jej portret", który nawiasem mówiąc bardzo kojarzy mi się z pewną osobą, choć nie było to zamierzone. Rysunek mocno nawiązuje do metody Zentangle.

"Jej portret ", format A4, tusz

Kolejna praca, już z odrobiną koloru, bardziej wpasowująca się we wrześniowe dialogi. Ponownie typowo zentanglowa, z symbolicznym zarysem sylwetek. 

"Rozmowa" format A4, tusz, akwarela

"Wczoraj" to rysunek, w którym również pojawiają się wzory Zentangle, choć w mniejszym stopniu. Tu również nawiązuję do dialogów. 

"Wczoraj", format A4, tusz, akwarela

Praca największa, łącząca Zentangle z... rooibosem, niekoniecznie "rozgadana".

"Bez słów" 40x50 cm, tusz, rooibos

Na koniec rysunek "Nas-Troje", mający na tyle osobisty przekaz, że nie będę o nim pisać. 

"Nas-Troje", format A4, tusz

Wszystkie prezentowane tu prace są do nabycia. Z góry jednak uprzedzam, że są bez oprawy, bo zawsze wydaje mi się, że warto oddać nowemu właścicielowi prawo do indywidualnego wyboru w tej kwestii. 

Jeszcze tylko krótkie info w temacie "wczasów", nie doszły do skutku, ze względu... ech, nawet nie będę pisać. A już miałam nadzieję, że po 4 latach czekania, w końcu dostanę się na rehabilitację. 

Deni

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ