Książka autorska

Fascynacja artystycznymi książkami nie odpuszcza. Nawet szpitalna rehabilitacja nie wybiła mi tematu z głowy, choć  nie brakowało pomysłów z nieco innej dziedziny. Zwłaszcza w takim miejscu, jakim jest szpital, moje myśli kierowały się w stronę terapii sztuką i to nie tylko w przypadku choroby Parkinsona. O tym jednak kiedyś tam, dzisiaj książki. 

Wpis zatytułowałam - książka autorska i wypadałoby to wyjaśniać. Poznałam różne definicje książek artystycznych, w szerokim tego słowa znaczeniu. Zainteresowanych tematem polecam ciekawy tekst autorstwa Rafała Solewskiego "Metaksiążka: książka artystyczna jako hermeneutyka księgi".

Korzystając ze zdobytej wiedzy, dzisiejszą książkę mogę zaliczyć do autorskich. Pisząc krótko, rysunki, teksty, montaż książki, wszystko to wykonałam samodzielnie. Książka ma wymiary 8x8 cm, wykonana jest z różnych rodzajów papieru, z dominującym o fakturze płótna. Jest niewielka, ze skromną zawartością, przypomina bardziej notes, ale przynajmniej zszywany, a nie klejony. Natomiast na okładce pojawiły się ozdobne elementy oklejone... papierem do pieczenia. Coś nie tak? ツ 

Wystarczy tego pisania, czas na zdjęcia. 

Ta niewielka książeczka powstała jeszcze przed pójściem do szpitala, ale nie zdążyłam jej pokazać. Nadrabiam to dzisiaj, choć myślami jestem już gdzie indziej. O tym w najbliższej przyszłości, teraz czas na ćwiczenia. Mój kumpel pan P. baaardzo tego nie lubi, a ja nie lubię jego, więc uprzykrzam mu życie. 

Pozdrawiam, Deni

Komentarze

  1. Dobrze byłoby gdyby chociaż taka nić łączyła pokolenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, piękna praca. Taka książka jest jedyna i niepowtarzalna, a to coś niespotykanego w dzisiejszych czasach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania