Przejdź do głównej zawartości

Książki zamknięte w... słoiku

Miałam w domu malutki słoiczek, nawet bardzo, bardzo malutki. Teoretycznie miał polecieć do śmieci, bo po co takie maleństwo trzymać? A nie trafił. Wylądował na moim biurku, oczekując na nową zawartość. Jednak tym razem nie miała to być uczta dla podniebienia. 

Wymyśliłam sobie, żeby zrobić w tym maleńkim słoiczku miniaturkę. Początkowo myślałam o scenerii ze śniadaniem, ale w końcu doszłam do wniosku, że mikro kącik czytelniczy będzie ciekawszy. 

Po pierwszych przymiarkach doszłam do wniosku, że przykrywka słoika bardzo dużo zasłania. Wypróbowałam opcje "do góry nogami" i okazało się, że tak wygląda to znacznie lepiej. I tak pokrywka został podstawką. Wielkość słoiczka najlepiej pokazuje zdjęcie z zapałką. 

W słoiczku zmieściło się aż dziesięć książek, czyli całkiem sporo, jak na taką biblioteczkę pod kloszem. Oczywiście nie mogło zabraknąć fotela, lampy, a nawet roślinki w doniczce.

Jedynym mankamentem tworzenia miniatur są pewne utrudnienia podczas robienia zdjęć, dlatego przepraszam, za niedociągnięcia. Zdjęcia jednak są, ja się cieszę że mogę Wam pokazać miniatury, bo trzeba cieszyć się z tego co się ma. A powyższy przykład pokazuje, że do stworzenia czegoś ciekawego można wykorzystać to, co pod ręką. A nawet to, co miało trafić do śmietnika. 

A na koniec, ponieważ mamy zimę, taki właśnie klimat. Coś w rodzaju szklanej kuli z płatkami śniegu. Jednak jest różnica bo tu można zajrzeć do środka i nic a nic się nie wyleje. Śnieg można natomiast zawsze dodać. 

Wszystkiego dobrego, Deni

Komentarze

 1. Jej, to prawdziwe dzieło sztuki. Jakie to piękne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wyszło ;) I ostatnie zdjęcie taką zimową kulę przypomina ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne!!! Mam gdzieś w domu taki słoiczek, bo szkoda mi go było wyrzucić. Jeśli chcesz to podeślę, może powstanie kolejna fantastyczna miniatura?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Moniko za propozycję podesłania, ale nie rób sobie kłopotu. Myślę, że tu na miejscu jeszcze ktoś coś podrzuci, a poza tym... ja chyba zawsze coś gdzieś doparzę co by się nadało do przerobienia. :) A może sama spróbujesz? Jak widzę Twoje drobniutkie hafty to jestem przekonana, że dałabyś radę. Najlepiej coś z haftami. :)

   Usuń
 4. Piękna miniatura, z pewnością stanowi fantastyczną ozdobę. Super wykorzystałaś słoiczek. Podziwiam cierpliwość, która była potrzebna do stworzenia takiego cuda. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) tu akurat nie było zbyt wiele pracy bo całość maleńka.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ