Przejdź do głównej zawartości

Obserwatorzy świata

Czy świat byłby piękny gdyby nie miał tak licznych obserwatorów? Trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć, jedynym pewnikiem jest, że to narządowi wzroku zawdzięczamy wszystkie cudowne obrazy tego świata. Przyzwyczajeni do tych widoków, które przewijają się przed nami w ciągu dnia w niezliczonej ilości, nie doceniamy tego, co dała nam natura. 

Właśnie dlatego powstają nowe prace w stylu "neuro", w których głównym motywem jest ludzkie oko. Interpretacja tematu zupełnie dowolna, nie ma tu mowy o realistycznym czy wręcz anatomicznym przedstawieniu. 


Pierwsza seria, składająca się z kilku obrazków, jak widać, już jest. W zasadzie sama przyjemność rysowania wynagradza mi poświęcony czas. Poza tym jest formą ćwiczenia dłoni i dobrym relaksem. Rysując tęczówki, źrenice doceniam nie tylko możliwość obserwacji, ale również możliwość przelania swoich wrażeń na papier, dokładnie tak, jak podpowiada mi moja wyobraźnia. Być może, w najbliższej przyszłość powstaną większe rysunki. Wszystko zależy od humorów mojego "kumpla".  


Hmm... prawdę mówiąc moje dalsze działania twórcze zależą nie tyko od wspomnianych humorów. Jest mi całkiem dobrze z tymi małymi formatami. Nie bardzo mam ochotę na wystawy i powoli wycofuję się z "wielkiego", artystycznego świata. Planowałam udział w międzynarodowej wystawie twórczości osób z chorobą Parkinsona, nie zadeklarowałam swojego uczestnictwa.  

Wciągnął mnie temat do tego stopnia, że gdzieś po drodze zgubiłam "neuro". 

Tak też może być, a nawet więcej, bo to już jeden malutki krok do mandali. A ponieważ w mojej głowie kotłuje się inny pomysł, prawdopodobnie mandali nie będzie. Kto to wie co będzie? 

Serdeczności, Danuta

Komentarze

 1. Danusiu, te grafiki podbiły moje serducho. Są niesamowite. Czy mogę je sobie podkraść i wydrukować? Nie mogę się na nie napatrzeć, mają w sobie magię, hipnotyzują wręcz😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moniko za miłe słowa i nie tylko. Kawki od Ciebie są przepyszne! :) Co do rysunków, oczywiście że możesz tylko po co, skoro możesz mieć oryginały. A mi będzie miło, że rysunki trafią w dobre ręce. Mam w tej chwili przystosowywanie łazienki do moich potrzeb i tornado w domu, ale postaram się w najbliższych dniach wysłać... a nie, nie napiszę które, niech będzie niespodzianka. :) Serdeczności.

   Usuń
 2. Niesamowite prace :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ