10 sposobów na wykorzystanie inchies w dekoracji domu

 Czy wiesz, co to są inchies? To małe kwadraciki o boku jednego cala (2,54 cm), które można ozdobić dowolnymi materiałami i technikami. Więcej o nich pisałam w poprzednim wpisieInchies są bardzo popularne w scrapbookingu, ale można je też wykorzystać do dekoracji domu. Oto 10 pomysłów, jak to zrobić!

1. Stwórz kolaż z inchies na ścianie

Możesz ułożyć je w dowolny wzór lub napis, używając różnych kolorów i materiałów. Możesz też oprawić je w ramkę i powiesić jak obraz. Proponuję zaczynać o małych obrazków. 

2. Użyj inchies jako podstawki pod kubki lub szklanki

Możesz zrobić je z filcu, papieru, tkaniny lub innych odpornych na wilgoć materiałów. Możesz też ozdobić je haftem, koronką lub cekinami.

3. Zrób z inchies magnesy na lodówkę

Wystarczy przykleić do nich magnes i gotowe. Możesz zrobić inchies z dowolnego materiału, np. z papieru scrapbookingowego, zdjęć, naklejek lub gazet.

4. Zrób z inchies breloczki do kluczy lub ozdoby do torebki

Możesz połączyć kilka inchies ze sobą za pomocą łańcuszka lub sznurka i dodać karabińczyk lub kółeczko do kluczy. Możesz też dodać inne elementy, np. koraliki, zawieszki lub pompony.

5. Zrób z inchies zakładki do książek

Możesz zrobić je z papieru, tektury lub filcu i ozdobić je według własnego pomysłu. Możesz też dodać wstążkę lub sznurek, żeby łatwiej było je znaleźć w książce.

6. Zrób z inchies girlandę lub wianek na drzwi

Możesz połączyć inchies ze sobą za pomocą sznurka, drutu lub taśmy i ułożyć je w dowolny kształt, np. koło, serce lub gwiazdę. Możesz też dodać inne ozdoby, np. kwiaty, liście lub bombki.

7. Ramka na zdjęcia

Jeśli masz nudne, puste ramki na zdjęcia, możesz je ożywić przy użyciu inchies. Wystarczy przyczepić kilka kwadracików na obwodzie ramki i od razu będzie wyglądać o wiele ciekawiej. Możesz także umieścić inchies bezpośrednio na szkle ramki, aby stworzyć efektowną mozaikę.

8. Ozdoba na choinkę

Przywiąż wstążkę do inchy i powieś ją na choince. Możesz zrobić inchies z motywami świątecznymi lub dowolnymi innymi, które pasują do twojej dekoracji.

9. Zawieszka do prezentu

Zrób dziurkę w rogu kartonika i przewlecz przez nią sznurek lub wstążkę. Możesz również wkleić sznureczek między dwa kartoniki. Masz zawieszkę do prezentu, na której możesz napisać imię obdarowanego lub życzenia.

10.  Zrób ozdoby do pudełek

Jeśli masz nudne pudełka na biżuterię lub inne drobiazgi, użyj inchies jako ozdób na ich wieczkach. Przyczep je za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej i od razu pudełka będą wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie.

Tworzenie inchies to świetna terapia dla duszy i ciała. Inchies pomagają ci się zrelaksować, odreagować negatywne emocje i poczuć satysfakcję z własnej pracy. To także sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi - możecie razem wymyślać i tworzyć inchies i podziwiać swoje dzieła. Inchies to także oryginalny prezent dla kogoś bliskiego - możesz podarować mu inchies zrobione specjalnie dla niego lub zaprosić go do wspólnego tworzenia.

Zachęcam cię do spróbowania tej formy małej sztuki i odkrycia jej zalet. Nie musisz być artystą ani mieć specjalnych umiejętności - wystarczy trochę wyobraźni i chęci. Inchies to proste, tanie i przyjemne hobby, które może poprawić twój nastrój i jakość życia. Spróbuj i przekonaj się sam!

Wszystkiego dobrego, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania