HISTORIA SKRAWKÓW SERDECZNOŚCI

 Akcję “Skrawki Serdeczności” rozpoczęłam w sierpniu 2019 roku. Początkowo na autentycznych ścinkach papieru pojawiały się małe rysunki inspirowane metodą Zentangle. Dość szybko musiałam jednak zmienić metodę i zacząć przygotowywać do wydruku całe arkusze. 

Kartoniki, które nazwałam Skrawkami Serdeczności, mają niewielki rozmiar, zmieszczą się w każdej kieszeni, w każdym portfelu czy etui na wizytówki. Gdzie można natknąć się na Skrawki Serdeczności? Wszędzie, w sklepie, na poczcie, w parku na drzewie, na zardzewiałym płocie... lub dostać go od drugiej osoby. 

Poza bezpośrednim wręczaniem Skrawków drugiej osobie, były takie miejsca, gdzie można było się "poczęstować". Skrawki pojawiły się w Bibliotece Centralnej na Kościuszki, w Perełce na Studziennej oraz w Galerii Stowarzyszenia Faun ART w Forum. A wszystko to oczywiście w Gliwicach. 


Pojawiły się również papierowe, składane metodą origami, kieszonki/etui na Skrawki Serdeczności. W ten sposób łatwiej było zabezpieczyć kartoniki do wysyłki. Poza tym przechowywanie ich, na przykład w torebce, też stało się wygodniejsze. I tak powstały małe pakiety Skrawków, które od czasu do czasu wysyłam kolejnym Posłańcom. 

Kiedy pierwsza partia miała pojechać poza granice naszego kraju, przygotowane zostały wersje w innych językach. I tak dzięki wspaniałym Pomocnikom, powstała wersja angielska i niemiecka. Istnieje też mapa Skrawków gdzie można zobaczyć jak zdobywają świat. 

Na Skrawkach zaczęły pojawiać się inne rysunki. Po "zentanglowych" wzorach pojawiły się serca, następnie sowy, a ostatnio ilustracje w stylu neurografik. Swego czasu była też krótka edycja świąteczna. 


Czas pandemii mocno ograniczył całą akcję, ale nie znaczy to, że całkiem z niej rezygnuję. Podobnie jak większość, mam nadzieję, że nasze życie jednak kiedyś wróci do jako takiej normy. 

W mniejszym nakładzie, ale jednak nadal drukuję Skrawki Serdeczności. Staram się osobiście choć część z nich gdzieś rozwieźć. Pomagają mi Posłańcy Serdeczności, którym teoretycznie każdy może zostać. Dlaczego teoretycznie? Niestety, ze względu na ponoszone koszty, ilość Skrawków jest ograniczona. 

O Akcji

Jak powstają Skrawki?

Skrawki Serdeczności - często zadawane pytania

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek

Co to jest Zentangle?

Jak zrobić zakładkę do książki krok po kroku