Przejdź do głównej zawartości

Herbaciany tryptyk w stylu Zendoodle

Póki chłodno za oknem, można poświęcić więcej czasu na rysunki w stylu Zentangle, co, jak zapewne się domyślacie, ostatnio robię dość często.

Herbaciany tryptyk w stylu Zendoodle

Prawdę mówiąc chętnie poszłabym już na działkę, usiadła pod pigwą i wypiła czarkę dobrej herbaty. Mam nadzieję, że kiedy już wyjdą pierwsze krokusy, będzie to możliwe, przecież są ciepłe swetry. Wy też tęsknicie za wiosną?

A na razie pozostaje domowe zacisze, wygodny fotel (jeśli kotka go nie zajmie), dobra książka, herbata i czasem praca twórcza. Ostatnio narysowałam cały tryptyk herbaciany, który może być całością, ale nie musi. Dzisiaj mogę pokazać już wszystkie, ukończone rysunki. Na początek każda z części oddzielnie, żebyście mogli lepiej zobaczyć.Prace wykonane są na świetnym papierze akwarelowym Aquafine Smooth Daler Rowney (A4), o gramaturze 300g/m2, który wydaje się być idealnym do tego typu prac. Rysunki wykonane japońskimi cienkopisami Pigma Micron, zostały pomalowane mocnym ekstraktem z rooibosa. A tak prezentuje się to w całości.
Prace poleciały do szuflady i tak się zastanawiam... kiedy zabraknie w niej miejsca? :) Na ścianach też za dużo nie ma, ale to nic, będzie wiosna to i rysowanie się ograniczy. Jedno, co zostaje na cały rok, od wiosny do zimy, to herbata. A nie, książki też!

Komentarze

 1. Jestem pod ogromnym wrażeniem! To jest niesamowite, jak można kreską zrobić coś tak fantastycznego... myślę, że szkoda takich prac w szufladzie... koniecznie do ramki i na ścianę :) Chyba że miejsca na ścianie zabraknie... ale "Herbaciany tryptyk" powinien zawisnąć :) Jest na prawdę niesamowity.
  Aktualnie piję rooibosa, więc też trochę tematycznie mi się zrobiło ;)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za miłe słowa. :) Na ścianie też krucho z miejscem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle Danusiu bardzo ładne.Widać rękę plastyka.Chętnie na ścianie bym widziała.Zawsze znajdziesz sobie bardzo ciekawe zajęcie,co przy Twoich zdolnościach nie jest trudne .

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :) jedyny szkopuł w tym, że tych nowych zajęć chyba bywa zbyt dużo, a czasu nie przybywa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie kupie , podaj cenę ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej. 
Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować?
Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia. Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej.


A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy. 

Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształtów, wypełnionych powt…

Eko drukowanie, czyli barwienie papieru

Od czasu do czasu lubię eksperymentować z tłem do Zentangle. Bywały już akwarele, kredki akwarelowe, często na papierze pojawiała się herbata. Przyszła pora na coś nowego, czyli eko drukowanie (ecoprint), gdzie podstawowym surowcem barwiącym są rośliny.
Eko drukowanie, czyli barwienie papieru i tkanin
Niedawno oglądałam na YT film pokazujący jak zabarwić tkaniny, wykorzystując liście, kwiaty. W zasadzie nie jest to tylko barwienie a drukowanie. Opisuję tu dwa eksperymenty z barwieniem kartoników do Zentangle, z użyciem różnych papierów, akwarelowego i z bloku technicznego.

Co jest potrzebne do eko drukowania?papierroślinysznurek lub klipsy biurowedwie płytki drewniane lub metalowe, nieco większe od formatu papieruwodagarnekkamień Zebrane, świeże rośliny, należy zamoczyć w miseczce z wodą. Mokre łatwiej rozkłada się na papierze. Na jedną płytkę (metalową lub drewnianą) kładziemy kartonik, na nim układamy liście. Nakrywamy kolejnym kartonikiem i ponownie układamy rośliny. Czynność powtarz…

Jak zrobić zakładkę do książki krok po kroku

Poza rysowaniem Zentangle, nałogowo czytam książki. Można powiedzieć, że zdecydowanie poprawiam statystyki czytelnicze w Polsce. A skoro książki i rysowanie, muszą być też zakładki.
Oryginalne zakładki do książek każdy może zrobić sam ... tylko najpierw niech zacznie te książki czytać.


Uwielbiam słowo pisane. Lubię książki w klasycznej, papierowej wersji, one na prawdę pięknie pachną! Prawda jest jednak taka, że czytam w większości ebooki. Dzieje się tak z dwóch... a może trzech powodów. Po pierwsze wielkość czcionki, którą mogę sobie dopasowywać do własnych potrzeb. Po drugie waga książek, 800 stron papieru na prawdę ciężko jest trzymać. Po trzecie i chyba najważniejsze - dostęp do książek.

Pozwól, że rozwinę ten "dostęp". Gdybym chciała kupować wszystkie książki, które czytam, nie wystarczyłoby mi kasy na nic innego. Korzystanie z biblioteki jest ok, tylko trzeba do niej regularnie chodzić. A ja leniwa jestem. Tak na poważnie, problem z chodzeniem jest nieco inny.
Najlepsz…

Notes w kropki, przydatny w Zentangle®

Notesy w kropki najczęściej są używane do prowadzenia dziennika bullet journal, czyli przeszłość, planowana przyszłość, organizacja czasu... i wiele innych. To jednak nie wszystko, bo ze względu na delikatne kropki są wręcz idealne do rysowania wzorów Zentangle®, o katalogowaniu ich nie wspominając.
Notes w kropki przydatny dla rysującychO tym, czym jest bullet journal, wspominałam już wcześniej. Przyznam się Wam, że  podejmowałam  już próby pisanina i tworzenia takiego dziennika, ale... wyszło na to, że mam w tym temacie słomiany zapał. Po iluś tam stronach pisania, wklejania, rysowania i kolorowania, kartki i tak lądowały w koszu, a reszta dziennika została wykorzystana do czegoś innego. Jedynym notesem, który na prawdę wytrwale wypełniam, jest notes z sową, przeznaczony na cytaty z przeczytanych książek. Uwielbiam do niego zaglądać, szczególnie w te gorsze dni, które każdy chyba miewa.Tyle o moim prowadzeniu notesów. W dzisiejszym wpisie chcę zachęcić Was do wykorzystania notesu w k…

13 inspirujących cytatów dla kreatywnych

Kiedy czuję się kiepsko, brakuje mi energii, jestem na nie, lubię zajrzeć do swojego notesu z cytatami. Często ładuje tak swoje akumulatorki, motywuję się do działania. Jak do tego dodać 15 minut z Zentangle®, samopoczucie ulega poprawie. 
13 inspirujących cytatów dla kreatywnych Dzisiaj mam dla Was 13 cytatów, które przynoszą więcej energii, motywują do działania i parcia do przodu. Nie wszystkie cytaty mówią o kreatywności (twórczej), ale na pewno są impulsami, które ją pobudzają. Nie wiem jak to wygląda u Was, ale u mnie kreatywne pomysły związane są ze stanem umysłu. Czasem wystarczy jedno zdanie, aby zmienić nastawienie, a co za tym idzie chęć do zrobienia czegokolwiek. Ruszenia z miejsca, tworzenia.


Jeśli lubisz cytaty, proszę weź sobie ile tylko chcesz, zapisz na komputerze, wydrukuj, zapisz w kalendarzu, ustaw jako tapetę w telefonie, napisz markerem na lodówce. A może wyślesz przyjacielowi w potrzebie?


"Cokolwiek możesz zrobić, o czymkolwiek możesz marzyć, po prostu zaczni…