24 proste wzory Zentangle

Zentangle nie musi oznacza skomplikowanych wzorów. Sama bardzo często korzystam z tych nieskomplikowanych, bo prostota to jedna z cech tej techniki. Prawdę mówiąc, teraz już ta technika jest poza moim zasięgiem, ze względu na chorobę Parkinsona, ale byk czas kiedy nie mogłam się od tego oderwać. 

Jeśli przyjrzeć się moim tanglom, widać powtarzające się wzory, czasem w różnych wersjach. Tworzenie różnych wariacji jednego wzoru, poprzez dokładanie elementów bądź też odmiennego cieniowania ołówkiem, to też fajna sprawa.

Mam swoje ulubione wzory i to one często zakradają się na płytki. A że te ulubione są zazwyczaj proste do narysowania,  postanowiłam przygotować Tobie małą ściągę. 

24 proste wzory Zentangle dla początkujących

Żeby ułatwić sobie rysowanie podstawowych wzorów na potrzeby bloga, przygotowałam dwie plansze z ramkami. Na pierwszej, przeznaczonej na wzory oparte na siatce, delikatnie zaznaczyłam kratkowanie. Druga plansza, przeznaczona na dowolne, nieregularne wzory, kratowania już nie ma. Jest tu tylko samo obramowanie.


Jeśli chcesz poćwiczyć samodzielnie rysowanie wzorów Zentangle, pobierz wybraną planszę: pola kratkowane, pola puste.

Wzory Zentangle oparte na siatce

Pamiętaj, że linie siatki nie muszą być równoległe, nie musi być kątów prostych. U mnie akurat będą, a to z racji korzystania z podkładu w kratkę. Tak dla własnej wygody.

wzory Zentangle

Dowolne wzory Zentangle 

Określiłam je jako dowolne, a być może lepiej pasowałaby nazwa nieregularne? Mało istotne, ważne, że są proste i nie oparte na siatce. Znajdziesz tu propozycje do wypełniania całych obszarów oraz elementy dekoracyjne.
proste wzory zentangle

Jeśli wolisz mieć wydrukowane wzory, przygotowałam całe zestawienie do pobrania. Możesz wydrukować je i umieścić w pobliżu miejsca, w którym twórczo rysujesz i relaksujesz się. Sama miałam narysowaną ściągę na papierze formatu A3 i włożoną pod folię biuwaru. Przyznaję, że już mi się to trochę opatrzyło, chyba czas pomyśleć o czymś innym? 

Jeśli już poćwiczysz wzory i zechcesz wypełnić nimi kwadratowy kartonik, pomocne mogą być pomocnicze linie (sznurki), które możesz pobrać zaglądając na stronę - Darmowe przykłady sznurków Zentangle.

Z zaproponowanego tu zestawu wzorów Zentangle (prostych!) możesz skomponować wiele, wiele płytek. Poniżej przykłady umieszczane na Instagramie.


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

3 zakładki do książki - do pobrania