Przejdź do głównej zawartości

Drzewo herbaciane

Drzewo herbaciane, które chcę dzisiaj Wam pokazać, nie ma nic wspólnego z prawdziwym (Melaleuca alternifolia), z którego otrzymuje się olejek herbaciany. Natomiast Melaleuca alternifolia nie ma nic wspólnego z herbatą. Drzewo, które tu przedstawiam, jak najbardziej powiązane jest z herbatą. Troszkę zawiłe?

Rysunek inspirowany Zentangle - Drzewo herbaciane

Moje drzewko urosło w skromnym miejscu pracy, czyli na biurku, z pomocą cienkopisów Pigma Micron i ulubionego chińskiego pędzla. A farbą była oczywiście herbata, stąd ta nazwa.

Zentangle - Drzewo herbaciane

Najpierw powstał rysunek

Tu uwaga, tusz cienkopisów musi być wodoodporny, a wspomniane gwarantują to i wspaniale się nimi rysuje. Jako podkład bardzo polecam blok akwarelowy Daler Rowney Aqua fine smoth, gdzie określenie "smoth" jest ważne ze względu na gładką fakturę. Gramatura papieru wynosi 300 g/m2, to też duża zaleta. Tak wyglądał rysunek jeszcze w wersji czarno-białej.

rysowanie Zentangle

Czas na herbatę, jedna w filiżance, druga na małym spodeczku, która w zasadzie jest mocną esencją. Teraz muszę się przyznać, moją ulubioną (do malowania) herbatą jest rooibos, który tak na prawdę herbatą nie jest. Za to efekt i kolor bardzo mi odpowiada.

Listki malowałam dwukrotnie w celu osiągnięcia większej ilości cieniutkich i efektownych krawędzi plamek. Widać to lepiej na powiększeniu:


Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej, choć lepiej widać to w oryginale (format A4), tu musicie zadowolić się obrazkiem pomniejszonym.
Rysunek inspirowany Zentangle - Drzewo herbaciane

Na koniec, tak dla przypomnienia, zapraszam na Instagram, gdzie zawsze pokazuję więcej rysunków (i nie tylko). Jedne są prezentowane już ukończone, inne jeszcze w trakcie pracy. Możecie tam podglądać co aktualnie robię. Bywa, że nic i wcale nie z lenistwa. Stali czytelnicy powód znają, nowi nie muszą, a ja walczę dalej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ