Drzewo herbaciane

Drzewo herbaciane, które chcę dzisiaj Wam pokazać, nie ma nic wspólnego z prawdziwym (Melaleuca alternifolia), z którego otrzymuje się olejek herbaciany. Natomiast Melaleuca alternifolia nie ma nic wspólnego z herbatą. Drzewo, które tu przedstawiam, jak najbardziej powiązane jest z herbatą. Troszkę zawiłe?

Rysunek inspirowany Zentangle - Drzewo herbaciane

Moje drzewko urosło w skromnym miejscu pracy, czyli na biurku, z pomocą cienkopisów Pigma Micron i ulubionego chińskiego pędzla. A farbą była oczywiście herbata, stąd ta nazwa.

Zentangle - Drzewo herbaciane

Najpierw powstał rysunek

Tu uwaga, tusz cienkopisów musi być wodoodporny, a wspomniane gwarantują to i wspaniale się nimi rysuje. Jako podkład bardzo polecam blok akwarelowy Daler Rowney Aqua fine smoth, gdzie określenie "smoth" jest ważne ze względu na gładką fakturę. Gramatura papieru wynosi 300 g/m2, to też duża zaleta. Tak wyglądał rysunek jeszcze w wersji czarno-białej.

rysowanie Zentangle

Czas na herbatę, jedna w filiżance, druga na małym spodeczku, która w zasadzie jest mocną esencją. Teraz muszę się przyznać, moją ulubioną (do malowania) herbatą jest rooibos, który tak na prawdę herbatą nie jest. Za to efekt i kolor bardzo mi odpowiada.

Listki malowałam dwukrotnie w celu osiągnięcia większej ilości cieniutkich i efektownych krawędzi plamek. Widać to lepiej na powiększeniu:


Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej, choć lepiej widać to w oryginale (format A4), tu musicie zadowolić się obrazkiem pomniejszonym.
Rysunek inspirowany Zentangle - Drzewo herbaciane

Na koniec, tak dla przypomnienia, zapraszam na Instagram, gdzie zawsze pokazuję więcej rysunków (i nie tylko). Jedne są prezentowane już ukończone, inne jeszcze w trakcie pracy. Możecie tam podglądać co aktualnie robię. Bywa, że nic i wcale nie z lenistwa. Stali czytelnicy powód znają, nowi nie muszą, a ja walczę dalej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania