Zamyślenie

Kolejna praca inspirowana techniką Zentangle®.

Tym razem, chyba ze względu na ostatnie upały, pojawiło się herbaciane słońce i oczywiście tytułowa Zamyślona.


Rysunek wykonany jest na papierze akwarelowym o wysokiej gramaturze (300), cienkopisami Sakura, pomalowany rooibosem (czyli nie herbatą). 

Tak jak widać ostatnio, zostałam totalnie wkręcona w Zentangle®. Podoba mi się ta technika i odnoszę wrażenie, że dużo mi daje. Oczywiście nie trzymam się kurczowo zasad, zmieniam, modyfikuję, koloruję, eksperymentuję i dzielę się z innymi, starając się zachęcić do spróbowania. 
Cieszę się z tego, że mogę jeszcze rysować. Choć choroba odebrała mi już sprawność jednej ręki, druga (na szczęście prawa) jeszcze jakoś działa. Szczerze mówiąc łatwiej przychodzi mi rysowanie niż pisanie na klawiaturze. Nie oznacza to jednak, że mam zamiar przestać (oburącz) stukać w klawisze. Szkoda, że tego nie widzicie, ha... same czerwone zygzaczki! 

W planach blogowych mam dalsze rozpisywanie się na temat Zentangle®. W zasadzie będę starała się trzymać głównie tego tematu, oczywiście w wersji rozszerzonej o sztukę inspirowaną tą techniką. Jednym słowem zachęcać, zachęcać i jeszcze raz zachęcać! A tych, którzy już spróbowali, inspirować.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania