3 pomysły na zakładki do książek z akwarelą

Zakładek do książek ciąg dalszy. Były na białym tle, tym razem postanowiłam je nieco ożywić farbami akwarelowymi. Możliwości jest kilka.

3 pomysły na zakładki do książek z akwarelą

Malowanie akwarelą całego tła
Można to zrobić na wyciętych, do odpowiedniego rozmiaru, kartonikach, albo pomalować cały arkusz i po wyschnięciu powycinać. Teraz już można zabrać się za rysowanie, używając do tego cienkopisów lub żelopisów. Biały żelopis bywa przydatny, kiedy postanowimy namalować tło nieco ciemniejsze, ładnie kontrastuje.

zakładki do książek

Tło akwarelowe z ramką
W tym przypadki najpierw wycinamy kartoniki, mające być w niedalekiej przyszłości zakładkami, a dopiero później je malujemy. Aby pozostała biała ramka trzeba okleić zakładki taśmą malarską, co widać na poniższym zdjęciu.

malowanie akwarelami

Po wyschnięciu delikatnie odklejamy taśmę i rysujemy.

akwarelowe zakładki do książek

Najpierw rysunek, później akwarela
Tym sposobem kolorujemy zakładki z gotowym rysunkiem. Można wypełniać mniejsze lub większe fragmenty, na przykład kwiaty, liście, pióra itd. Przykład - zakładka z sową. Jednak kiedy decydujemy się na pomalowanie całego tła, warto zrobić to najpierw.

Akwarelowe zakładki do książek

Czy to już koniec moich zakładkowych  impresji? Nie moi drodzy, przecież muszą być jeszcze herbaciane! Póki co prace w toku, barwienie, suszenie, klejenie...

Komentarze

  1. Awww, ale piękne! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Są przepiękne. Kocham zakładki w każdej postaci. Wyszywane, robione na szydełku, malowane i takie że sklepu też. Mam ich sporą kolekcję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania