Przejdź do głównej zawartości

Zakładki do książek w stylu Zentangle

Zentangle uzależnia, czytanie książek też. Co wynika z tych dwóch uzależnień? Oczywiście zakładki do książek! 

Zakładki do książek w stylu Zentangle

Niektórzy widzą inną możliwość, a mianowicie rysowanie po kartkach "zbędnych" książek, ale ja się na to nie piszę. Książki są do czytania , nie do tworzenia z nich innej "sztuki".

W sumie niewielka różnica czy rysuje się na kwadratowych kartonikach, czy na prostokątnych, nieco bardziej wydłużonych. Nie musi być to klasyczne Zentangle, na zakładach można przedstawić coś konkretnego. Pełna dowolność!

Zakładki do książek w stylu Zentangle

Wystarczy do tego zwykły blok techniczny, ale można pokusić się o coś więcej. Na przykład, namalowanie tła farbami akwarelowymi. Dzisiaj jednak, żeby nie wprowadzać zamieszania, prezentuję Wam zakładki wykonane na białym tle. O bardziej kolorowych, następnym razem.

Zakładki do książek

Żeby dodać nieco koloru można podkleić biały papier kolorowym, albo dodać sznurek z koralikami, czy innymi zawieszkami. Tu znowu pole do popisu Waszej wyobraźni.

rysowane cienkopisem zakładki do książek

Tak przygotowane zakładki do książek są świetnym dodatkiem do prezentów, zwłaszcza książkowych. Mogą też być miłym (tak myślę) upominkiem samym w sobie. Czas szybko leci, lada moment nadejdą święta, warto więc wcześniej pomyśleć o własnoręcznie wykonanym upominku dla najbliższych.

Komentarze

 1. Ja meczę znajomych i rodzinę zakładkami :)
  Takich jeszcze nie robiłam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba też zacznę męczyć :D jakoś dużo mi się tego robi.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ