Herbaciany kolaż

Przyszły jesienne, ostatnio dość szare dni, przyjdzie zima, nadszedł więc czas na intensywniejszą pracę twórczą. Najlepiej zaopatrzyć się w dobre i rozgrzewające herbaty i... do dzieła! 

Herbaciany kolaż - tryptyk

W dalszym ciągu pozostaję wierna technice Zentangle, choćby w celach relaksacyjno - terapeutycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po inne techniki, na przykład kolaż. Oczywiście tematyka herbaciana pozostaje, tak jak moja miłość do tego napoju.

W swoich "skarbach" miałam trzy, proste, drewniane ramki. Hmm... pomyślałam, co by tu z nich, bądź na nich, stworzyć? Może być z tego ciekawy tryptyk... herbaciany. I tak też zrobiłam. Wszystkie trzy elementy można powiesić jeden pod drugim i stworzyć coś w rodzaju herbacianej piramidy. Taka przyjemna dekoracja na wąski kawałek ściany.

Na zdjęciu pokazuję kolaże ułożone poziomo, ze względu na lepsze dopasowanie do strony bloga. Prawdę mówiąc można je też tak powiesić, równając poziome krawędzie do góry lub dołu. Zależnie od potrzeby.

Herbaciany kolaż - tryptyk

Kolaże wykonane są na grubej tekturze, całość została pokryta satynowym werniksem. Nie mogło tu zabraknąć elementów z herbacianego recyklingu. Są zużyte saszetki po herbacie, a nawet wcześniej zaparzone i wysuszone listki herbaty. Do tego trochę papieru, farby, klej, skrawki gazety i... gotowe. 

Kolaż z herbacianych saszetek - szczegóły


Herbaciany kolaż - tryptyk

Herbaciany kolaż - tryptyk

Herbaciany kolaż - tryptyk

Podobają mi się kolaże i prawdopodobnie będę robić ich więcej. Czy zawsze związane z herbatą? W pewnym sensie tak. Jeśli nie maluję czajniczka, to przynajmniej wykorzystuję saszetki. A poza tym zawsze podczas pracy piję herbatę. Zimą rozgrzewa, latem pobudza, dobra na wszystko i o każdej porze. 
Wiara w herbatę to wielka sztuka zakrywania piękna, by je odkrywać ponownie, i domyślania się, czegoś, czego się nie ma odwagi ujawnić. Jest to subtelna tajemnica, jak można śmiać się z samego siebie, dyskretnie, ale serdecznie, a tym samym jest to najdoskonalsza recepta filozofów na wspaniałe samopoczucie.
- Charles Lamb

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania