Darmowe karty do katalogowania wzorów Zentangle

Podczas rysowania techniką Zentangle, szczególnie na początku, większość z nas ma problem z doborem wzoru. Po prostu nie pamiętamy ich, a tworzenie własnych nie zawsze jest proste. Dlatego bardzo pomocnym jest katalog wzorów. 

Karta wzorów Zentangle do druku

O tym jak taki katalog zrobić pisałam już we wpisie "Jak się nie zaplątać?". Oczywiście można korzystać z internetowych zasobów, na przykład z Pinteresta, ale uważam, że podczas rysowania komputer powinien być wyłączony, smartfon odłożony na bok, najlepiej z wyciszonymi powiadomieniami. Jeśli ma to być twórcza medytacja (bądź praktykowanie uważności), ogranicz wszystko co rozpraszające do minimum. Dopuszczam jedynie cichą muzykę.

Jak zrobić katalog wzorów Zentangle

Katalog wzorów Zentangle

Dzisiaj chcę zaprezentować, w moim odczuciu, najprostszą wersję, czyli kartki wpinane do skoroszytu. Możesz pobrać całkowicie darmową kartę, wydrukować w dowolnej ilości i w okienkach rysować wzory. Dobrze jest je pogrupować, na przykład wzory oparte na siatce oddzielnie, elementy roślinne oddzielnie, itd. Kategorie na pewno sam sobie wymyślisz tak, aby łatwiej było Ci wyszukiwać. Na każdej karcie znajdziesz miejsce do wpisania nazwy grupę wzorów oraz aż dwadzieścia pól do rysowania.

katalog wzorów Zentangle

Pobierz kartę wzorów

Tworzenie katalogu wzorów Zentangle to również świetne ćwiczenie. Poza tym w swoim zestawie umieszczasz tylko te wzory, które podobają się Tobie i te, które nie sprawiają Ci trudności. Z czasem zapewne dodasz nowe, ciekawsze. W tak przygotowanym katalogu zawsze możesz to zrobić, zawsze będzie porządek, w przeciwieństwie do zwykłego notatnika.

Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten pomysł? Jeśli jest jeszcze coś w czym mogłabym pomóc, napisz proszę w komentarzu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania