Przejdź do głównej zawartości

Jak wykorzystać herbaciane saszetki - kolejna inspiracja

Ostatnio niczym świstak odwijałam papierki, a dokładniej zużyte saszetki po herbacie. Chyba wejdzie mi i to w nałóg? Na widok torebki po herbacie będę rozglądać się za grzejnikiem, żeby ją wysuszyć. 

Recykling herbacianych saszetek

Wpadłam na pomysł wykorzystania bibułek z saszetek jako materiału do papier-mache. Zamiast pulpy papierowej, czy skrawków papieru, pięknie zabarwione torebki. Pierwotnie planowałam zrobienie anioła, jednak szybko doszłam do wniosku, że będzie zbyt ciemny, nawet kiedy podświetlę go od wewnątrz. Może kiedyś spróbuję?

miseczka z herbacianych saszetek

Zdecydowałam się na coś łatwiejszego, czyli miseczkę, która może być również lampionem.

Oczywiście owsianki w niej nie zrobię, a jeśli świeczka, to tylko specjalna do podgrzewaczy. W końcu materiał zalicza się do łatwopalnych.

Jak zrobić miseczkę ze zużytych saszetek po herbacie


Jak zrobić miseczkę ze zużytych saszetek po herbacie
Na początek potrzebna była forma. Wykorzystałam kopułę, nakładaną na stojący zegar. Okleiłam ją folią spożywczą i... do dzieła!

Oklejanie warstwa po warstwie zajęło mi trochę czasu, wolałam poczekać aż wszystko dobrze wyschnie.

Na końcu zrobiłam jeszcze podstawkę z grubo złożonych torebek i przykleiłam do dna. Skoro świeczka, musi być stabilnie.

Całość została pomalowana satynowym lakierem.

Miseczka jest dość delikatna, ale trzyma fason, a efekty widać na zdjęciach.

Jak zrobić miseczkę ze zużytych saszetek po herbacie

Jak zrobić miseczkę ze zużytych saszetek po herbacie

Dalej kusi mnie anioł. Trudne zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę niezwykłą delikatność herbacianej bibułki, która pod wpływem wody mięknie. Bardzo mięknie. A w głowie siedzi pomysł i nie chce wyjść. 

Komentarze

 1. Justyna Lubas-Wałęcka20 listopada, 2018 21:02

  Witam. Można ją wzmocnić popularnym Magicem - klejem do ceramiki i modeli architektonicznych, a potem zabezpieczyć preparatem np. do decoupage. Zyska stabilną formę. Ja już z użyciem magica robiłam jaja wielkanocne xxl z balonów i papieru toaletowego. Daje radę :) Teraz jako lampion podstawa też ma swój klimacik. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za podpowiedzi. Tu stosowałam właśnie Magic, uwielbiam ten klej. Z aniołem mam pewien problem bo chciałam aby był niezwykle delikatny, bez nakładania wielu warstw. Bibułki pod wpływem wody niestety są bardzo wiotkie. Pomyślę jeszcze i pokombinuję, bo siedzi mi to dalej w głowie. Pozdrawiam :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ