Jak dzięki Zentangle zostać poetą?

Wiem, że mocno przesadziłam z tytułem dzisiejszego wpisu, ale jeśli chcesz spróbować swoich sił, do tego potrafisz utrzymać ołówek w ręku, przeczytaj.

Jak dzięki Zentangle zostać poetą?

Technika Zentangle®, podobnie jak i wszystkie pozostałe dziedziny sztuki, ma to do siebie, że artyści ją modyfikują. Dodają kolory, wypełniają wzorami konkretne i realistyczne kształty, a czasem łączą ze słowami. Tworząc własną wizję, sprawiają, że ich sztuka zaczyna się wyróżniać.

Sama, dość dawno temu, wkomponowałam jeden z ulubionych cytatów w mały kartonik wypełniony wzorami. Fakt, że poszczególne wyrazy zostały pomieszane utrudnia odczytanie, ale taki właśnie był mój zamiar.

Litery w Zentangle

Zabawa rysunkowo - literowa 

Podczas rysowania Zentangle® możesz wstawiać całe cytaty, pojedyncze słowa, a nawet same litery. Ja, jako przykład, zrobiłam swoje inicjały.

Zentangle inicjały

Pojawił się też cały cytat, tym razem prosty do odczytania.

Zentangle cytaty

Zapytasz - no dobrze, ale co z tą poezją? 

Tak jak w poezji składasz słowa, tak w Zentangle wzory. Może być też tak, że wzorami wyróżnisz niektóre wyrazy, a rysunek wydobędzie Twój wiersz. Albo jego namiastkę, przecież nie każdy rodzi się poetą. 

Wielokrotnie widziałam w internecie rysunki wykonane na kartce z książki, gdzie zaznaczone słowa tworzyły zdania. Może być też jakaś myśl, intrygująca, zabawna, czy nawet pozbawiona sensu. Od razu dodam, że nie popieram wyrywania kartek z książek! Przecież są kopiarki.

Jako przykład wstawiam rysunek Jo in NZ.


Sama nie przymierzałam się do zentanglowej poezji, ale zrobiłam dwa małe przykłady. Oba na typowych kartonikach, z nadrukowanym, losowo wybranym, tekstem.


To wcale nie jest takie proste, sklecić coś sensownego z przypadkowo otwartej strony książki, w dodatku z małego jej fragmentu. Spróbuj, może Tobie uda się ułożyć coś ciekawszego niż... sikanie do łóżka!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania