Przejdź do głównej zawartości

Aplikacja dzięki której sprawdzisz, jakie kolory dominują na Twoim Instagramie

Dzielenie się na Instagramie dziewięcioma najbardziej popularnymi obrazkami profilu jest znane wśród użytkowników tej społeczności. 

Jest też inna, całkiem ciekawa aplikacja, dzięki której możesz wygenerować abstrakcyjną grafikę, składającą się z kolorowych kropek. 

Co z tymi kropkami?

Aplikacja generuje dominujące kolory ze zdjęć konkretnego profilu. Czyli, jeśli wstawiasz zdjęcia w kolorze różu, wśród kropek będzie dominował ten kolor. Najlepiej widać to na poniższym przykładzie, wygenerowanym z mojego konta. Mozaika obejmuje wszystkie wpisy z 2018 roku.


Aby otrzymać własną grafikę (można to zrobić tylko dla swojego profilu) musisz wejść na stronę yearofcolour.com i zalogować się przez Instagrama.

Po zalogowaniu i podaniu adresu mailowego pojawia się grafika, którą możesz udostępnić (na IG tylko z urządzeń mobilnych). Aplikacja redukuje każdy obraz do kilku kolorów i tworzy kropki, które różnią się rozmiarem w zależności od tego, ile koloru było na Twoich zdjęciach oraz od tego, które były najczęściej obdarowywane serduszkiem przez osoby obserwujące.

Dostępne są również inne ustawienia, pozwalające dostosować przedział czasowy, ilość kropek itp. Warto nieco się pobawić i oglądać animowane efekty.

Pięć minut zabawy cieszącej oko użytkowników IG. A jeśli chcesz więcej niż pięć minut, możesz zamówić sobie wydruk. Nie wiem tylko po co? ☺

Patrząc na swoją grafikę pomyślałam, że chyba czas bardziej ubarwić rysunki. Samo życie bywa tak często przesycone szarościami, że może przynajmniej na papierze będzie inaczej.

Jeśli wygenerujesz swoją grafikę, pochwal się na IG, najlepiej dodając tag #yearofcolour  lub #yearofcolour2018 w przypadku grafiki z całego roku. Miłej zabawy!

Komentarze

  1. Nie mam instagrama od kilku miesięcy, ale dziekuje za polecenie stronki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ