Aplikacja dzięki której sprawdzisz, jakie kolory dominują na Twoim Instagramie

Dzielenie się na Instagramie dziewięcioma najbardziej popularnymi obrazkami profilu jest znane wśród użytkowników tej społeczności. 

Jest też inna, całkiem ciekawa aplikacja, dzięki której możesz wygenerować abstrakcyjną grafikę, składającą się z kolorowych kropek. 

Co z tymi kropkami?

Aplikacja generuje dominujące kolory ze zdjęć konkretnego profilu. Czyli, jeśli wstawiasz zdjęcia w kolorze różu, wśród kropek będzie dominował ten kolor. Najlepiej widać to na poniższym przykładzie, wygenerowanym z mojego konta. Mozaika obejmuje wszystkie wpisy z 2018 roku.


Aby otrzymać własną grafikę (można to zrobić tylko dla swojego profilu) musisz wejść na stronę yearofcolour.com i zalogować się przez Instagrama.

Po zalogowaniu i podaniu adresu mailowego pojawia się grafika, którą możesz udostępnić (na IG tylko z urządzeń mobilnych). Aplikacja redukuje każdy obraz do kilku kolorów i tworzy kropki, które różnią się rozmiarem w zależności od tego, ile koloru było na Twoich zdjęciach oraz od tego, które były najczęściej obdarowywane serduszkiem przez osoby obserwujące.

Dostępne są również inne ustawienia, pozwalające dostosować przedział czasowy, ilość kropek itp. Warto nieco się pobawić i oglądać animowane efekty.

Pięć minut zabawy cieszącej oko użytkowników IG. A jeśli chcesz więcej niż pięć minut, możesz zamówić sobie wydruk. Nie wiem tylko po co? ☺

Patrząc na swoją grafikę pomyślałam, że chyba czas bardziej ubarwić rysunki. Samo życie bywa tak często przesycone szarościami, że może przynajmniej na papierze będzie inaczej.

Jeśli wygenerujesz swoją grafikę, pochwal się na IG, najlepiej dodając tag #yearofcolour  lub #yearofcolour2018 w przypadku grafiki z całego roku. Miłej zabawy!

Komentarze

  1. Nie mam instagrama od kilku miesięcy, ale dziekuje za polecenie stronki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania