Tangle Mania - rysunkowa gra
Po gorącym okresie przedświątecznym, sylwestrowych zabawach, czas odpocząć, nieco się zrelaksować. Jak dobrze się domyślasz, drogi czytelniku, moja propozycja na długie zimowe wieczory, będzie związana z rysowaniem Zentangle. Nie inaczej!
Grę, w mojej tylko odrobinę zmodyfikowanej wersji, nazwałam Tangle Mania. Myślę, że można całkiem przyjemnie spędzić wieczór w towarzystwie, lub w samotności, zdając się na rysowanie i kostkę do gry. Tak przy okazji, jeśli rysując na kartoniku masz problem z wyborem kolejnego wzoru, kostka zrobi to za ciebie.
Następnie każdy uczestnik rzuca dwa razy kostką. Za pierwszym razem liczba oczek określa kolumnę na planszy, za drugim wiersz. I tak zostaje wyznaczony wzór, którym dany uczestnik zabawy ma wypełnić pierwsze pole. To samo odnosi się do każdego, kolejnego uczestnika. Kiedy wszyscy uporają się z zadaniem, przychodzi czas na kolejną rundę, czyli kolejne pole. Prawda, że proste?
Dla zainteresowanych przygotowałam jeden zestaw wzorów, starając się wybrać te stosunkowo proste. [pobierz planszę]
Zagraj w Tangle Manię
Niedawno na YT oglądałam film prezentujący grę, która wykorzystuje technikę Zentangle®. Pomyślałam, ciekawy pomysł, żeby jeszcze bardziej zachęcić do rysowania, szczególnie tych, którzy podobno rysować nie potrafią.Grę, w mojej tylko odrobinę zmodyfikowanej wersji, nazwałam Tangle Mania. Myślę, że można całkiem przyjemnie spędzić wieczór w towarzystwie, lub w samotności, zdając się na rysowanie i kostkę do gry. Tak przy okazji, jeśli rysując na kartoniku masz problem z wyborem kolejnego wzoru, kostka zrobi to za ciebie.
Co jest potrzebne do gry?
- plansza z zestawem wzorów (lub kilka)
- kartoniki do rysowania, może być zwykły papier
- cienkopisy
- ołówek
- kostka do gry
- całkowity luz i uciszenie wewnętrznego krytyka
Jak grać?
Zasady gry są banalnie proste. Każdy z uczestników otrzymuje kartonik do rysowania, cienkopis i ołówek. Na początku wszyscy zaznaczają ołówkiem pole, które będą wypełniać wzorami, a następnie dowolnie dzielą je na 4 -5 fragmentów. Na przykład tak:Następnie każdy uczestnik rzuca dwa razy kostką. Za pierwszym razem liczba oczek określa kolumnę na planszy, za drugim wiersz. I tak zostaje wyznaczony wzór, którym dany uczestnik zabawy ma wypełnić pierwsze pole. To samo odnosi się do każdego, kolejnego uczestnika. Kiedy wszyscy uporają się z zadaniem, przychodzi czas na kolejną rundę, czyli kolejne pole. Prawda, że proste?
Dla zainteresowanych przygotowałam jeden zestaw wzorów, starając się wybrać te stosunkowo proste. [pobierz planszę]
Druga plansza jest bez wzorów, to dla bardziej ambitnych lub tych, którzy chcą przygotować sobie kilka plansz. [pobierz planszę]
Jest to jedna propozycja gry rysunkowej, a mi chodzi po głowie inna. Kto wie, może przygotuję kolejne rozwiązanie, choć rysowanie nadal pozostanie takie, jak to powinno mieć miejsce w Zentangle®.
Mam nadzieję, ze spodoba ci się pomysł i wciągniesz do rysowania inne osoby. Najważniejsze, to nie przejmować się umiejętnościami, to tylko zabawa.
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.