Tangle Mania - rysunkowa gra

Po gorącym okresie przedświątecznym, sylwestrowych zabawach, czas odpocząć, nieco się zrelaksować. Jak dobrze się domyślasz, drogi czytelniku, moja propozycja na długie zimowe wieczory, będzie związana z rysowaniem Zentangle. Nie inaczej!

Zagraj w Tangle Manię

Niedawno na YT oglądałam film prezentujący grę, która wykorzystuje technikę Zentangle®. Pomyślałam, ciekawy pomysł, żeby jeszcze bardziej zachęcić do rysowania, szczególnie tych, którzy podobno rysować nie potrafią.

Grę, w mojej tylko odrobinę zmodyfikowanej wersji, nazwałam Tangle Mania. Myślę, że można całkiem przyjemnie spędzić wieczór w towarzystwie, lub w samotności, zdając się na rysowanie i kostkę do gry. Tak przy okazji, jeśli rysując na kartoniku masz problem z wyborem kolejnego wzoru, kostka zrobi to za ciebie.

Gra Tangle Mania

Co jest potrzebne do gry?

  • plansza z zestawem wzorów (lub kilka)
  • kartoniki do rysowania, może być zwykły papier
  • cienkopisy
  • ołówek
  • kostka do gry
  • całkowity luz i uciszenie wewnętrznego krytyka

Jak grać?

Zasady gry są banalnie proste. Każdy z uczestników otrzymuje kartonik do rysowania, cienkopis i ołówek. Na początku wszyscy zaznaczają ołówkiem pole, które będą wypełniać wzorami, a następnie dowolnie dzielą je na 4 -5 fragmentów.  Na przykład tak:

Następnie każdy uczestnik rzuca dwa razy kostką. Za pierwszym razem liczba oczek określa kolumnę na planszy, za drugim wiersz. I tak zostaje wyznaczony wzór, którym dany uczestnik zabawy ma wypełnić pierwsze pole. To samo odnosi się do każdego, kolejnego uczestnika. Kiedy wszyscy uporają się z zadaniem, przychodzi czas na kolejną rundę, czyli kolejne pole. Prawda, że proste?

Dla zainteresowanych przygotowałam jeden zestaw wzorów, starając się wybrać te stosunkowo proste. [pobierz planszę]

Gra Tangle Mania

Druga plansza jest bez wzorów, to dla bardziej ambitnych lub tych, którzy chcą przygotować sobie kilka plansz. [pobierz planszę] 

Gra Tangle Mania plansza do wydruku
Jest to jedna propozycja gry rysunkowej, a mi chodzi po głowie inna. Kto wie, może przygotuję kolejne rozwiązanie, choć rysowanie nadal pozostanie takie, jak to powinno mieć miejsce w Zentangle®.

Mam nadzieję, ze spodoba ci się pomysł i wciągniesz do rysowania inne osoby. Najważniejsze, to nie przejmować się umiejętnościami, to tylko zabawa. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania