Przejdź do głównej zawartości

Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek

Notesy, planery, szkicowniki, czy wreszcie bullet journal, zwane po prostu bujo. W kropki, w kratkę lub gładkie. Oprawione w piękne okładki lub zwyczajnie, w szary karton. Czasem odnoszę wrażenie, że notesy stają się bardzo popularne, co mnie nie dziwi, bo są praktyczne.

Pobierz kartki do wydruku i zrób sobie notes

Istnieje wiele aplikacji do robienia notatek w chmurze, od całkiem prostych do tych z bajerami. Mimo wszystko nic nie zastąpi papierowej wersji notatnika. W sklepach jest ich ogromny wybór, tylko przebierać i kupować. Sama mam ich kilka. Większość kupionych, z wyjątkiem jednego, przeznaczonego na cytaty z książek.

jak zrobić notes

Wiele razy myślałam, żeby zrobić następny notes, ale trudno mi jest zrealizować wszystko to, co wpadnie do głowy. Dlatego dzisiaj nie oczekujcie pełnej instrukcji  diy wykonania notesu, wspartej zdjęciami. Może kiedyś. W internecie znajdziecie masę tutoriali jak zrobić, jak zszyć, jak połączyć to wszystko w całość. A ja ze swojej strony oferuję Wam kartki do notesu z autorskimi rysunkami.
Chcesz być na bieżąco, obserwuj mnie na Facebooku
Przygotowałam trzy strony formatu A5. Jedna strona ma tylko linie, druga motyw w górnym narożniku, trzecia to przekładka lub strona tytułowa. Wszystkie możecie zobaczyć i pobrać poniżej.
Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek do wydruku

Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek do wydruku
Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek do wydruku

Jest też do pobrania plik pdf, na którym są umieszczone dwie strony A5 - pobierz

Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek do wydruku

Jak z nich skorzystacie to Wasza sprawa. Wybieracie co Wam się podoba i składacie notes według własnego uznania. Później własnoręcznie oprawiacie lub idziecie z plikiem kartek do punktu usługowego, żeby całość ładnie zbindować. Nie zapomnijcie o sztywniejszych okładkach. A swój nowy notes przeznaczcie na zapiski, cytaty z książek lub niech to będzie tak modny od pewnego czasu bullet journal. A może skusicie się na art journal lub junk journal?

Jeśli szukacie innych wersji notesu, na przykład w kropki, polecam wpis - Notes w kropki, przydatny w Zentangle. Tam też znajdziecie ciekawe pliki do pobrania. 

Proszę pamiętać, że kartki do notesów przeznaczone są tylko do użytku osobistego. Miło mi będzie, jeśli podzielisz się znaleziskiem w serwisach społecznościowych.

Chcielibyście jeszcze inne wzory kartek do notesów?

Komentarze

  1. Bardzo fajny pomysł na taki swój notes:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic nie zastąpi papieru. Nie wiem co jest z pisaniem na kartce, ale jestem w stanie skupić się znacznie lepiej przelewając swoje myśli na papier. Dziekuje

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ