Przejdź do głównej zawartości

Bijou na okrągło, czyli małe Zentangle nieco inaczej

Technika rysowania Zentangle® zdecydowanie pobudza kreatywność. Nieskończona ilość wzorów, kompozycji powstających w twórczym procesie, pozwala na niewielkim, początkowo pustym kartoniku, stworzyć piękne kompozycje. 

Łatwe rysowanie cienkopisem na małych płytkach Zentangle®

Z każdym kolejnym tanglem ma się ochotę na więcej, inaczej, ciekawiej. Zmienia się wzory, czasem narzędzia, ale i same płytki. I o tym właśnie chcę dzisiaj Wam napisać.

Niedawno skończył mi się jeden z kosmetyków, zostało całkiem ładne, metalowe pudełko. W pierwszym odruchu chciałam wyrzucić je do śmieci, ale szybko doszłam do wniosku, że przyda się do przechowywania tangli. Skojarzyłam go z niewielkimi pudełeczkami, do przechowywania płytek Bijou.

Zentangle bijou

Historię powstania płytek Bijou (po francusku klejnot) możecie przeczytać na stronie zentangle.com. Są to kwadratowe płytki, o wymiarze 5 x 5 cm. Całość umieszcza się w metalowym pudełeczku z przezroczystym wieczkiem. Coś jak klejnoty w szkatułce.

Proste rysunki w ozdobnym pudełku

Moje pudełko jest okrągłe, więc postanowiłam przygotować płytki w takim kształcie. Jest trochę zabawy z wycinaniem kółek, ale warto poświęcić temu czas. Wymiar kartonika dostosowałam do średnicy pudełka, u mnie jest to 6 cm.


Ponieważ w moim pudełku nie  ma okienka, postanowiłam ozdobić je jednym z tangli. Przykleiłam go używając kleju do decoupage i pomalowałam tym samym, dwu zadaniowym lakiero - klejem.

Zentangle bijou

Mini podstawka pod płytki Zentangle®

Zastanawiałam się jak prezentować okrągłe Zentangle® Bijou. Na mini sztaludze nie bardzo mi się podobały, w ręce jeszcze mniej. Wpadłam na pomysł zrobienia małej podstawki z jubilerskiego drutu. Jak dobrze mieć skrzynię skarbów z różnymi przydaśkami!

Na początek zdecydowałam się na najprostsze rozwiązanie, czyli zwinięcie drutu w kształcie sprężyny (na grubym markerze), a następnie odgięcie trzech zwojów. Końcówkę zawinęłam nieco bardziej, tworząc małego zawijasa. Pięć minut i podstawka gotowa.


Zentangle bijou

Male formy Zentangle® są dobre dla zabieganych, nie pochłaniają zbyt wiele czasu, a efekty są bardzo ładne. Wszystkie moje Bijou na okrągło, będziecie mogli oglądać na Inastagramie.

Zapraszam, zachęcam... nie zwlekaj, uwolnij wewnętrznego artystę!

Komentarze

  1. Appreciation to my father who shared with me on the topic of
    this weblog, this webpage is truly awesome.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ