Bijou na okrągło, czyli małe Zentangle nieco inaczej

Technika rysowania Zentangle® zdecydowanie pobudza kreatywność. Nieskończona ilość wzorów, kompozycji powstających w twórczym procesie, pozwala na niewielkim, początkowo pustym kartoniku, stworzyć piękne kompozycje. 

Łatwe rysowanie cienkopisem na małych płytkach Zentangle®

Z każdym kolejnym tanglem ma się ochotę na więcej, inaczej, ciekawiej. Zmienia się wzory, czasem narzędzia, ale i same płytki. I o tym właśnie chcę dzisiaj Wam napisać.

Niedawno skończył mi się jeden z kosmetyków, zostało całkiem ładne, metalowe pudełko. W pierwszym odruchu chciałam wyrzucić je do śmieci, ale szybko doszłam do wniosku, że przyda się do przechowywania tangli. Skojarzyłam go z niewielkimi pudełeczkami, do przechowywania płytek Bijou.

Zentangle bijou

Historię powstania płytek Bijou (po francusku klejnot) możecie przeczytać na stronie zentangle.com. Są to kwadratowe płytki, o wymiarze 5 x 5 cm. Całość umieszcza się w metalowym pudełeczku z przezroczystym wieczkiem. Coś jak klejnoty w szkatułce.

Proste rysunki w ozdobnym pudełku

Moje pudełko jest okrągłe, więc postanowiłam przygotować płytki w takim kształcie. Jest trochę zabawy z wycinaniem kółek, ale warto poświęcić temu czas. Wymiar kartonika dostosowałam do średnicy pudełka, u mnie jest to 6 cm.


Ponieważ w moim pudełku nie  ma okienka, postanowiłam ozdobić je jednym z tangli. Przykleiłam go używając kleju do decoupage i pomalowałam tym samym, dwu zadaniowym lakiero - klejem.

Zentangle bijou

Mini podstawka pod płytki Zentangle®

Zastanawiałam się jak prezentować okrągłe Zentangle® Bijou. Na mini sztaludze nie bardzo mi się podobały, w ręce jeszcze mniej. Wpadłam na pomysł zrobienia małej podstawki z jubilerskiego drutu. Jak dobrze mieć skrzynię skarbów z różnymi przydaśkami!

Na początek zdecydowałam się na najprostsze rozwiązanie, czyli zwinięcie drutu w kształcie sprężyny (na grubym markerze), a następnie odgięcie trzech zwojów. Końcówkę zawinęłam nieco bardziej, tworząc małego zawijasa. Pięć minut i podstawka gotowa.


Zentangle bijou

Male formy Zentangle® są dobre dla zabieganych, nie pochłaniają zbyt wiele czasu, a efekty są bardzo ładne. Wszystkie moje Bijou na okrągło, będziecie mogli oglądać na Inastagramie.

Zapraszam, zachęcam... nie zwlekaj, uwolnij wewnętrznego artystę!

Komentarze

  1. Appreciation to my father who shared with me on the topic of
    this weblog, this webpage is truly awesome.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania