Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego Instagram?

Instagram to jedyne miejsce spośród wszystkich portali społecznościowych, gdzie zaglądam regularnie i staram się być aktywna. Jest dla mnie nie tylko miejscem, w którym dziele się swoją pasją, jest też źródłem ciekawych inspiracji.

Niektórzy wykorzystują to miejsce do wrzucania swoich słodkich, bądź nie, fotek typu selfie, inni dzielą się właśnie pasjami. O profilach modowych już nie wspominając, choć jest tego zatrzęsienie. Nie znaczy to jednak, że musisz je oglądać. Ja nie oglądam. Są też młode mamy dzielące się zdjęciami swoich pociech, czego akurat nie pochwalam.


Wiele osób, szczególnie tych nieco starszych, boi się tam zaprezentować, głównie z braku wiedzy, ale i też z powodu chęci zachowania prywatności. I bardzo dobrze, że chcą tę prywatność zachować!

Dlaczego warto założyć konto na Instagramie?

Na Instagramie nie musisz pokazywać siebie, jak jesz pączka, nie musisz pokazywać wnuka, czy łazienki podczas remontu. Możesz natomiast podzielić się tym co cię kręci, Twoim wyjątkowym hobby, bo każde jest i będzie wyjątkowe!

Jeśli masz swoją pasję to zachęcam do dzielenia się nią z innymi. Nie tylko po to, aby się zwyczajnie pochwalić, również po to, aby poznać innych, znaleźć inspiracje, a być może zainspirować kogoś, komu czas płynie przez palce na niczym. Wiem, obecnie mało kto może narzekać na nadmiar czasu. Praca, praca, praca... w końcu emerytura i... znowu jakieś inne obowiązki. Może właśnie wtedy warto pomyśleć więcej o sobie?

Oczywiście jeśli chcesz pokazać siebie, nie ma problemu, to Twoja decyzja. Jest wiele osób, nawet starszych, prezentujących swój styl życia i bycia. Powstał nawet specjalny tag #silverinfluencer, którym oznaczają swoje wpisy seniorzy. Niektórzy są na prawdę bardzo wiekowi a liczba ich obserwatorów zaskakująca. Jakiś przykład? Niech będzie, a może nawet dwa.
Post udostępniony przez BBY BADDIE 👼🏼 (@baddiewinkle)


Dość specyficzne profile i wcale nie namawiam Cię do akurat takiej działalności w sieci. Zwróć jednak uwagę na ilość polubień.

Wracam do tematu pasji, bo tu zdecydowanie warto pomyśleć o koncie na Instagramie. Uprzedzam jednak, że mam na myśli jedynie pasjonackie podejście do tematu. Jeśli chcesz coś sprzedawać... to już zupełnie inna bajka i wymagania.

Jak założyć konto na Instagramie?

Możesz założyć konto korzystając z komputera, ale pamiętaj, że wszystkie funkcje dostępne są jedynie w aplikacji mobilnej. Czyli chcąc korzystać z Instagrama musisz zainstalować aplikację w telefonie. Jeśli masz telefon z Androidem pobierasz ją ze sklepu Google Play, w przypadku systemu Windows Phone ze sklepu Windows Phone Store.

Dokładanej instrukcji krok po kroku nie podaję, ponieważ jest ich w sieci masa. Dobry przykład znajdziesz tu.

O czym warto pamiętać?
  • wybierz pasującą do Ciebie nazwę
  • ustaw swoje zdjęcie profilowe
  • dodaj opis, czyli co będziesz prezentować, o czym pisać; możesz tu używać odpowiednich emotek
  • jeśli prowadzisz bloga dodaj do niego link
  • poszukaj swoich znajomych (Instagram umożliwi przeszukanie kontaktów w telefonie i na FB)
  • na dzień dobry wstaw kilka ładnych fotek, niech coś na Twoim profilu będzie
  • przejrzyj ustawienia aplikacji i dostosuj je dla siebie
  • obserwuj innych użytkowników; możesz znaleźć interesujące profile korzystając z wyszukiwania tagiem, czyli na przykład #zentangle
  • wstawiając zdjęcie używaj tagów, najlepiej kilkanaście
  • korzystaj, klikaj serduszka jak coś Ci się spodoba, obserwuj i komentuj, baw się 
Instagram to na prawdę dobre miejsce do rozwijania swojej pasji. Inspiruje, a kiedy zwyczajnie Ci się nie chce, daje bodziec do działania. A przynajmniej u mnie tak to działa. 
Lubię czytać i to właśnie na Instagramie znajduję książki, po które później sięgam. Podobnie jest z rysowaniem. Dla mnie, przez pewne ograniczenia, Instagram staje się takim małym oknem na świat. I nie chodzi mi tu o typową turystykę. Weźmy takie Zentangle, organizowane są na świecie szkolenia, kursy, spotkania... Wiem, że nie pojadę, nie poznam osobiście fanów tej techniki, ale dzięki tej aplikacji mogę tam zaglądać i czuć się prawie tak, jakbym tam była. Ktoś powie - przecież można na Facebooku - owszem, jednak Instagram to przede wszystkim obraz, a jak wiecie... jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ