Sznurki Zentangle®, darmowe przykłady dla początkujących

Wielu początkujących fanów Zentangle® ma problemy z rozpoczęciem rysowania. Brakuje im koncepcji rozmieszczenia, a dokładniej podzielenia płytki na pola. Jak temu zaradzić?

Darmowe przykłady sznurków Zentangle - do wydruku

Pomocnicze linie w Zentangle® rysowane są ołówkiem, dzielą pole przeznaczone do rysowania na fragmenty, są jakby fundamentem całej kompozycji. Najprościej byłoby podzielić kwadrat na cztery części, ale możliwości jest znacznie więcej.

free strings Zentangle

Na końcu wpisu znajdziesz linki do plików pdf, z przykładami sznurków (6 kartoników na każdym). Wystarczy je wydrukować na sztywniejszym papierze, powycinać i zacząć rysować. Niech to będzie dla Ciebie mała rozgrzewka przed dalszym rysowaniem. Na pewno z czasem będzie Ci to przychodzić bez problemu, niewiele się zastawiając pociągniesz ołówkiem po papierze i gotowe.

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej robić to unikając nadmiernego myślenia. Na dobrą sprawę można by to robić z zamkniętymi oczami, byle trafić na kartonik. Skupianie się nad rozmieszczeniem sznurków to strata czasu i czasem stres, a tego przecież nie chcesz. A dzięki przypadkowości linii efekt daje zaskakujące wyniki.

Pobierz zestaw 1
Pobierz zestaw 2

Dla zainteresowanych tematem podziału płytki do Zentangle, mam jeszcze inny, ciekawy pomysł - pomysł - nitki, sznurki itp. To jest jeszcze lepsze rozwiązanie!

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania