Przejdź do głównej zawartości

Znaczniki na kieliszki do wydruku

Znaczniki na kieliszki są bardzo przydatne na imprezach, takich jak Sylwester, zabawy karnawałowe czy domowe imprezy z większą liczbą gości. Dzięki nim nikt nie zgubi swojego kieliszka.

Pewnie nie raz podczas tak zwanych "domówek", zwłaszcza tych, na których nie siedzi się cały czas przy stole, zetknęliście się z sytuacją jak ktoś pyta "czy to mój kieliszek? Co zrobić, żeby tego uniknąć a dodatkowo wprowadzić ciekawy element dekoracyjny? Oczywiście wykorzystać znaczniki. W sklepach znajdziecie gotowe przyssawki, zawieszki i temu podobne. Warto jednak poświecić chwilkę czasu na przygotowanie własnych, oryginalnych i niepowtarzalnych.

Znaczniki na kieliszki do wydruku

Jak zrobić znaczniki na kieliszki?

Możliwości jest wiele i jeśli to, co dzisiaj prezentuję, nie wpadnie Wam w oko, zajrzyjcie na Pinteresta, gdzie ciekawych inspiracji jest masa, Druciki z koralikami, różnymi zawieszkami, wstążeczki, naklejki i wreszcie znaczniki papierowe. Te ostatnie to znowu masa możliwości.

Papierowe znaczniki możecie wykonać samodzielnie. Wystarcz grubszy papier, cyrkiel i dobre nożyczki. Rysujecie koła (może być inny kształt) o średnicy nie szerszej niż podstawka kieliszka, następnie w środku lub nieco bliżej brzegu, mniejsze koło, na nóżkę. Wycinacie środkowe koło, wcześniej robiąc nacięcie po promieniu. Teraz wystarczy napisać imię i założyć znacznik na kieliszek. Papier może być biały i kolorowy, ważne aby nie był zbyt cienki.

Znaczniki na kieliszki w stylu Zentangle

Dla tych, którzy mimo wszystko wolą gotowe rozwiązania, a może inaczej, prawie gotowe, przygotowałam zestaw w stylu Zentangle. Nie może być inaczej. Znaczniki są w dwóch rozmiarach - małe o średnicy 50 mm, duże 65 mm. Większy rozmiar jest lepszy w przypadku kieliszków z szerszą nasadą nóżki.

Znaczniki na kieliszki do wydruku


Na jednym arkuszu formatu A4 znajdziecie dwanaście znaczników, z pustym polem na imię. Wystarczy pobrać, wydrukować (wybierając najlepszą jakość wydruku) na grubszym papierze (według mnie powinien mieć gramaturę 250) i powycinać. Pamiętajcie o zrobieniu nacięcia. Nie zaznaczałam go na rysunkach bo doszłam do wniosku, że sami świetnie sobie z tym poradzicie. Największą trudność może sprawić wycinanie wewnętrznego koła, ale małe nożyczki dają radę. Tak to wygląda już po wycięciu.

Znaczniki na kieliszki do wydruku

Znaczniki sylwestrowe i karnawałowe

Tak się rozpędziłam w przygotowywaniu zentanglowych znaczników, że postanowiłam dodatkowo przygotować, już nieco prostsze, na Sylwestra i inne zabawy, niekoniecznie tylko karnawałowe. Zapraszam do pobierania i wykorzystania podczas wszelkich zabaw, tych dużych i bardziej kameralnych.

Znaczniki na Sylwestra (12 sztuk na arkuszu)Znaczniki na inne okazje (12 sztuk na arkuszu)


Znaczniki przygotowałam w jasnych kolorach, tak aby bez problemu można na nich pisać dowolnym pisakiem.

Znaczniki na kieliszki do wydruku

Mam nadzieję, że znaczniki spodobają się Wam. Jeśli skorzystacie, zachęcam do pokazania fotek! Wstawiając je, na przykład na Instagram, używajcie hashtagu #denimixpl. Czekam na Wasze kieliszki... żeby razem wznosić toasty.

Komentarze

 1. Jaki fajny pomysł. Niezwykle oryginalne są te znaczniki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysłowe i - jak zawsze Twoje rysunki, Danusiu - piękne!
  A nawiązując do moich ostatnich eksperymentów rysunkowych - widzę tutaj właśnie okazję do zastosowania złotego żelopisu :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Małgosiu :) ten złoty nadal mnie kusi i pewnie gdybym go już miała to na Sylwestra byłby idealny. :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ