Kartki na Walentynki i nie tylko

Walentynki - jedni świętują, drudzy uważają to za jednodniową bzdurę, bo przecież kochamy każdego dnia. Jeśli jednak chcesz podarować komuś kartkę, najlepiej narysuj ją samodzielnie. 

Nie potrafisz, nie masz czasu? Mówi się trudno i szuka innego rozwiązania. Możesz kupić gotową w sklepie, tego nie brakuje. Jednak można połączyć obie opcje i bez jakichkolwiek zdolności plastycznych, zrobić piękną kartkę samodzielnie. A jednak!

Kartki na Walentynki i nie tylko

Canva - darmowe narzędzie do tworzenia grafik

Canva to aplikacja przydatna dla wszystkich, którzy lubią ładne projekty graficzne. Jest darmowa, chociaż dla bardziej wymagających istnieje opcja płatna. Moim zdaniem, na domowe potrzeby, zupełnie wystarcza ta darmowa.

Po zarejestrowaniu się na stronie platformy Canva, masz dostęp do projektów chyba w każdym temacie. Na Walentynki oczywiście też i to całkiem sporo. Co jeszcze możesz tam zaprojektować, korzystając z  darmowych szablonów i elementów? Musiałabym bardzo, bardzo długo wyliczać. Między innymi są to kartki okolicznościowe, zaproszenia, karty na przepisy kulinarne, kalendarze, plakaty, kolaże zdjęć, broszury, dyplomy, podziękowania, wizytówki, plany lekcji oraz grafiki na potrzeby mediów społecznościowych czy blogów.

Wyobraź sobie kalendarz Twoimi zdjęciami, a jeszcze lepiej z Twoimi rysunkami! Tak  na szybko przygotowałam jeden przykład.

kalendarz na marzec

Praca w Canvie jest bardzo intuicyjna. Można ustawić sobie język polski, choć tak na prawdę nie jest to konieczne bo aplikacja przemawia do nas pismem obrazkowym. :) No prawie. Warto zapoznać się z Canvą do czego gorąco zachęcam. Nie umieszczam instrukcji krok po kroku, bo najlepiej poznać aplikację na żywo, w trakcie pracy. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, na YT znajdziesz przydatne filmiki.

Kartki na Walentynki przygotowane w Canvie

Pierwotnie planowałam przygotowanie kartek walentynkowych w stylu Zentangle i umożliwienie pobierania ich na blogu. Doszłam jednak do wniosku, że zrobię je właśnie w Canvie, żeby przy okazji wspomnieć o tej platformie. Poświęciłam na to jakieś kilkanaście minut. Tu muszę dodać, że nie był to mój pierwszy kontakt z aplikacją, więc mam już spore rozeznanie.

Poniżej trzy przykłady kartek na Walentynki, gdzie dwie maja zentanglowy akcent, rysowany wcześniej odręcznie i zeskanowany. Każdą z kartek możesz pobrać i wydrukować, choc nadal zachęcam do przygotowania własnej.

Komentarze

  1. Śliczne projekty, zwłaszcza kalendarz bardzo mi się spodobał :). Dziękuję Ci za informacje o Canvie, nie korzystałam dotychczas z takich narzędzi, ale myślę, że kiedyś w końcu trzeba będzie się do tego przymierzyć. Jak widać - Canva (czy inne podobne programy i aplikacje) otwiera nowe możliwości dla rozwijania swojej pasji :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne serduszka :) Pomysł z własnymi obrazkami do kalendarza bardzo fajny. Program znam z nazwy ,córka czasem korzysta ,może ja też tam zajrzę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiedziałam, że tak łatwo można zrobić grafiki, dziekuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania