Przejdź do głównej zawartości

Kartki na Walentynki i nie tylko

Walentynki - jedni świętują, drudzy uważają to za jednodniową bzdurę, bo przecież kochamy każdego dnia. Jeśli jednak chcesz podarować komuś kartkę, najlepiej narysuj ją samodzielnie. 

Nie potrafisz, nie masz czasu? Mówi się trudno i szuka innego rozwiązania. Możesz kupić gotową w sklepie, tego nie brakuje. Jednak można połączyć obie opcje i bez jakichkolwiek zdolności plastycznych, zrobić piękną kartkę samodzielnie. A jednak!

Kartki na Walentynki i nie tylko

Canva - darmowe narzędzie do tworzenia grafik

Canva to aplikacja przydatna dla wszystkich, którzy lubią ładne projekty graficzne. Jest darmowa, chociaż dla bardziej wymagających istnieje opcja płatna. Moim zdaniem, na domowe potrzeby, zupełnie wystarcza ta darmowa.

Po zarejestrowaniu się na stronie platformy Canva, masz dostęp do projektów chyba w każdym temacie. Na Walentynki oczywiście też i to całkiem sporo. Co jeszcze możesz tam zaprojektować, korzystając z  darmowych szablonów i elementów? Musiałabym bardzo, bardzo długo wyliczać. Między innymi są to kartki okolicznościowe, zaproszenia, karty na przepisy kulinarne, kalendarze, plakaty, kolaże zdjęć, broszury, dyplomy, podziękowania, wizytówki, plany lekcji oraz grafiki na potrzeby mediów społecznościowych czy blogów.

Wyobraź sobie kalendarz Twoimi zdjęciami, a jeszcze lepiej z Twoimi rysunkami! Tak  na szybko przygotowałam jeden przykład.

kalendarz na marzec

Praca w Canvie jest bardzo intuicyjna. Można ustawić sobie język polski, choć tak na prawdę nie jest to konieczne bo aplikacja przemawia do nas pismem obrazkowym. :) No prawie. Warto zapoznać się z Canvą do czego gorąco zachęcam. Nie umieszczam instrukcji krok po kroku, bo najlepiej poznać aplikację na żywo, w trakcie pracy. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, na YT znajdziesz przydatne filmiki.

Kartki na Walentynki przygotowane w Canvie

Pierwotnie planowałam przygotowanie kartek walentynkowych w stylu Zentangle i umożliwienie pobierania ich na blogu. Doszłam jednak do wniosku, że zrobię je właśnie w Canvie, żeby przy okazji wspomnieć o tej platformie. Poświęciłam na to jakieś kilkanaście minut. Tu muszę dodać, że nie był to mój pierwszy kontakt z aplikacją, więc mam już spore rozeznanie.

Poniżej trzy przykłady kartek na Walentynki, gdzie dwie maja zentanglowy akcent, rysowany wcześniej odręcznie i zeskanowany. Każdą z kartek możesz pobrać i wydrukować, choc nadal zachęcam do przygotowania własnej.

Komentarze

  1. Śliczne projekty, zwłaszcza kalendarz bardzo mi się spodobał :). Dziękuję Ci za informacje o Canvie, nie korzystałam dotychczas z takich narzędzi, ale myślę, że kiedyś w końcu trzeba będzie się do tego przymierzyć. Jak widać - Canva (czy inne podobne programy i aplikacje) otwiera nowe możliwości dla rozwijania swojej pasji :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne serduszka :) Pomysł z własnymi obrazkami do kalendarza bardzo fajny. Program znam z nazwy ,córka czasem korzysta ,może ja też tam zajrzę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiedziałam, że tak łatwo można zrobić grafiki, dziekuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ