Przejdź do głównej zawartości

Muzyczne zakładki do książek

Książki... książki... jak ich nie czytać, zwłaszcza spędzając sporo czasu w domu. A skoro książki, dużo książek... muszą być też do nich zakładki. W myśl zasady większości książkoholików - zakładek nigdy zbyt wiele - powstały kolejne. 

Pomysł na nowy temat powstał na Facebook'u, dzięki sugestii jednej z Fanek. Za co dziękuję. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na zakładki muzyczne. A ponieważ sama, poza rysowaniem, lubię czytać, zabrałam się do pracy. Nie będzie chyba nic dziwnego, jeśli dodam, że słuchałam przy tym ulubionej muzyki.

Muzyczne zakładki do książek

Powstały cztery nowe zakładki, przy czym jedna z nich nieco odmienna, można powiedzieć trochę uproszczona. Trzy z nich to oczywiście wzory Zentangle, z muzycznymi motywami.

Nie rozpisując się zbytnio, bo i o czym się tu rozpisywać, pozwolę sobie zaprezentować powstałe ostatnio zakładki.

Muzyczne zakładki do książek

Muzyczne zakładki do książek

Muzyczne zakładki do książek

Muzyczne zakładki do książek

Jak widać, ostatnia zakładka ma nawet struny, ale raczej nic na nich nie da się zagrać. Poza tym grająca zakładka... nie wiem jak to u Was wygląda, ale mnie by zwyczajnie rozpraszała.

Jeśli macie ochotę samodzielnie przygotować zakładki do książek (polecam!) na blogu znajdziecie wiele inspiracji, a na stronie "do pobrania" znajdziecie całkiem darmowe zakładki. Przypominam również o Canvie, gdzie tworzenie własnych zakładek jest na prawdę fajne i stosunkowo proste.

Wszystkim czytającym życzę wielu ciekawych lektur. Aha, jeszcze kocia asystentka. :)Komentarze

 1. Wspaniałe zakładki Danusiu.:) Pozdrawiam serdecznie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Ta z gitarą i strunami bardzo oryginalna, zaskoczyłaś mnie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak mogę dostać dostęp do muzycznych okładek ? Są piekne.pozrdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedstawione tu zakładki robione były na zamówienie, nie są nigdzie dostępne.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ