Przejdź do głównej zawartości

Zawirowania - jak to w życiu

Ostatnio zdecydowanie mniej rysuję i równie zdecydowanie powinnam się poprawić. Nie chodzi tu nawet o sztukę dla sztuki, a o zwyczajne ćwiczenie prawej ręki. Co prawda są inne, bardziej medyczne, sposoby, ale z doświadczenia wiem, że rysowanie precyzyjnych wzorków też ma znaczenie.

Nie wiem czy posługiwanie się komputerową myszą można zaliczyć do ćwiczeń? Hmm... podejrzewam, że fachowcy oceniliby to wręcz przeciwnie i pewnie mieliby rację. Jednak kiedy ma się ochotę na zrobienie czegoś właśnie przy użyciu komputera, pewne zasady, rady czy wskazania schodzą na dalszy plan. 

I tak, odsuwając wskazania i samo rysowanie w ciemny kąt, chwyciłam jednak mysz, pogładziłam ją swoją dłonią i zajęłam się cyfrową sztuką. 

Tym razem powstał mini cykl pod tytułem "Zawirowania". 

Stosunkowo proste elementy, zakręcone bąble, prawie jakbyśmy mieszali kolorowego drinka. ;)
Nie wiem czy "zakręcone" to właściwe określenie, raczej jednak zawirowania, które burzą pewien ład. To dokładnie jak w życiu, wystarczy podmuch wiatru z niewłaściwej strony, żeby zrobić zamieszanie, żeby poskręcać wcześniej obraną, prostą drogę. Czy te zakręty zawsze są utrudnieniem, jakimś problemem? Niekoniecznie, czasem pozwalają nam odnaleźć inną, być może ciekawszą drogę.

Dekoracyjne, abstrakcyjne kompozycje w różnej kolorystyce, pasujące do wielu wnętrz. Prace mogą być wydrukowane na formacie A3, co wraz z zalecanym paspartu, tworzy całkiem spory rozmiar. Poniżej przykładowe aranżacje z obróconymi grafikami. Komentarze

 1. Fantastyczne! Na zdjęciach aranżacyjnych najlepiej widać, jaka to może być wspaniała, nietuzinkowa ozdoba wnętrza. A same grafiki, mimo że kolorowe, że komputerowe. że z innej bajki... to i tak kojarzą mi się z Tobą i Twoimi zentanglowymi kompozycjami :). To wyraźnie Twój styl!
  Co do myszki komputerowej, to zdecydowanie nie jest to dobre narzędzie do terapii ręki, wręcz przeciwnie, czego sama jestem dowodem, bo pracuję bardzo dużo przy komputerze i miewałam już problemy z bólem ręki w obrębie nadgarstka. Muszę zmieniać pozycję dłoni i położenie myszki, a czasem zamiennie korzystać z touchpada, choć bardzo "narzędzia" tego nie lubię. Niemniej jednak - z pewnością tworzenie grafiki komputerowej jest na tyle relaksujące, że czasem można dla tej przyjemności odpuścić sobie dbałość o sprawność dłoni. Odprężenie psychiczne jest tak samo ważne :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Małgosiu :) cisze się, że też przypadły Ci do gustu. Z tym "narzędziem" to mam podobnie. :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ