Postaw kawę

Słyszeliście o serwisie Patronite, dzięki któremu można wspierać swoich ulubionych blogerów, twórców, artystów i temu podobnych? Jest dość popularny, więc prawdopodobnie tak. Przyznam, że przeleciał mi przez głowę pomysł spróbowania swoich sił w tym kierunku, bo przecież przydałyby się jakieś pieniążki nie tylko na materiały do rysowania, ale i na rozwinięcie akcji Skrawki Serdeczności

Przyjrzałam się dokładniej zasadom i szybko doszłam do wniosku, że nie jest to dobry pomysł. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że twórców wspiera się co miesiąc, a kwoty też małe nie są. Rozejrzałam się po internecie za innymi rozwiązaniami i natknęłam się na buycoffee.to - polską stronę do wspierania twórców. Postanowiłam założyć konto.

Pomyślałam, że te niewielkie, kilkuzłotowe dotacje, pozwolą mi nie tylko dalej inspirować Was rysowaniem tangli (i nie tylko), ale również umożliwią zakup niezbędnych materiałów wykorzystywanych przy akcji Skrawki Serdeczności. Każda złotówka z takiej dotacji zostanie przeznaczona właśnie na materiały, a nie na słodycze czy kosmetyki. :) 

W prowadzenie bloga wkładam sporo serca i czasu, dlatego chcąc docenić moją pracę wystarczy, że postawisz mi kawę. Może to być Espresso, Cappucino lub Cafe Latte. Będzie mi bardzo miło! A może kiedyś napijemy się razem? 

Już teraz ogromnie dziękuję każdemu, kto zdecyduje się wesprzeć moją twórczość i akcję Skrawki Serdeczności. W Buycoffee.to nie ma comiesięcznego „abonamentu”, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby postawić kawę nie jeden raz. :)  

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na koniec jeszcze kilka słów samym serwisie buycoffee.to. Rejestracja jest banalnie prosta. W kilka chwil ma się dostęp do panelu twórcy, gdzie od razu widoczny jest specjalny link oraz inne dodatki. Między innymi przyciski na stronę, zarówno w postaci grafik do pobrania, jak i kodów html. 

Co istotne, w serwisie nie jest konieczne wyznaczanie celu zbiórki czy ustalanie progów finansowych. Czy są opłaty? Oczywiście, przecież nie może być inaczej. Opłata serwisowa wynosi 7,5 proc., a koszty transakcyjne 2,5 proc. Oznacza to, że na konto twórcy wpływa 90 proc. zebranych środków.

Darczyńca ma do wyboru trzy niewielkie kwoty, różne możliwości płatności, między innymi wygodnym Blikiem. Istnieje też możliwość dołączenia wiadomości dla twórcy. 

Moim zdaniem to świetna forma wsparcia nie tylko bloggerów, ale i wszelkich twórców. Taka forma wspierania pojedynczymi, niewielkimi dotacjami jest już od dawna znana w wirtualnym świecie. W końcu mamy polski odpowiednik. Oczywiście są jeszcze inne strony gdzie organizowane są zbiórki pieniędzy, ale wydaje mi się, że taka wersja, z fundowaniem kawy, jest ciekawsza no i oczywiście najprostsza w obsłudze. Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania