20 pozytywnych afirmacji dla artystów

Czy często brakuje Ci motywacji do tworzenia? Czy często porównujesz się z innymi artystami i czujesz, że nigdy nie osiągniesz umiejętności na ich poziomie? A może wydaje Ci się, że na rozpoczęcie artystycznej przygody jest już za późno?

Zacznijmy od tego, że na nic nie jest za późno. Jeśli jednak już tworzysz lub chcesz zacząć, pamiętaj, że bycie artystą to czasem trudny kawałek chleba i mam tu na myśli sferę psychiczną. Artysta najczęściej sam odpowiada za rozwój swoich umiejętności, za działalność marketingową, zaopatrzenie, sprzedaż i wszystko to, co wiąże się z... nazwijmy to mini artystyczną firmą. Nazwa umowna, bo trudno w większości przeciętnych twórców amatorów o firmie mówić. 

Zazwyczaj amatorzy mają zdecydowanie mniej zmartwień dotyczących swojej twórczości, niż artyści żyjący ze sztuki. A że generalnie problemy bywają, zarówno jedni, jak i drudzy artyści powinni dbać o siebie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wpłynie to na większą kreatywność, pewność siebie i wiele innych aspektów artystycznej twórczości.

To, jak siebie widzimy, co o sobie sądzimy i na ile wierzymy w swoje umiejętności, w dużym stopniu zależy od nas samych. Czy można ten obraz siebie zmieniać? Myślę że trochę tak, między innymi poprzez afirmacje.

W dużym skrócie - codzienne afirmacje są krótkimi, pozytywnymi stwierdzeniami, które powtarzane konsekwentnie mają spory wpływ na nasz umysł, zarówno świadomy jak i podświadomy. W jakimś tam stopniu pomagają żyć bardziej pozytywnie. 

Początkowo powtarzanie takich afirmacji może wydawać się śmieszne, ale z czasem zaczyna się odczuwać ich pozytywny wpływ. Zwłaszcza jeśli robi się to regularnie, z coraz większą pewnością siebie. 

20 pozytywnych afirmacji dla artystów

 1. Wszystko, co tworzę, ma sens.
 2. Moja wyobraźnia jest nieskończona i nieograniczona.
 3. Jestem dumna ze swojej twórczości i jej unikalnych cech. 
 4. Moje umiejętności rysunkowe są z każdym dniem coraz lepsze.
 5. Kreatywna energia wibruje we mnie.
 6. Zamykam oczy i włącza się moja wyobraźnia.
 7. Moje pomysły są wyjątkowe i inspirujące.
 8. Cieszę się, że mogę dzielić się moimi kreatywnymi pomysłami z innymi.
 9. Kreatywność to podstawa życia, która napędza moje życie.
 10. Jestem artystką i wytrwale realizuję swoją pasję.
 11. Mój najnowszy obraz lub rysunek jest zawsze najlepszy.
 12. Zawsze znajduję czas na tworzenie sztuki.
 13. Tworzenie sztuki czyni mnie lepszym człowiekiem.
 14. Zawsze jestem zadowolona ze sztuki, którą tworzę.
 15. Zdaję sobie sprawę, że szczęście jest ważniejsze niż sława czy bogactwo.
 16. Zdaję sobie sprawę, że szczęście w moim życiu wynika z ciągłego znajdowania pozytywności w przeciwnościach losu.
 17. Jestem twórcą całego swojego życia.
 18. Mam bogatą wyobraźnię.
 19. Tworzenie sztuki czyni mnie lepszym człowiekiem.
 20. Tworzenie sztuki leczy moją duszę.

Tak jak wcześniej proponowałam Ci pracę z afirmacjami, w połączeniu z rysowaniem, tak teraz tym bardziej to robię. Pisz wybrane afirmacje na kartkach i ozdabiaj je dowolną techniką. Poczatkującym polecam oczywiście wzory Zentangle lub neurografikę. Wszystko zależy od preferencji, gustu i umiejętności. 

Jeśli lubisz pisać, a nie rysować, spróbuj tworzyć ozdobne teksty bazując jedynie na kaligrafii. To też da piękne efekty artystycznie, o samym działaniu afirmacji nie wspominając.

Włącz pozytywne myślenie, Deni

Komentarze

 1. Kiedy byłam młoda na ASP chciałam zdawać, niestety się wystraszyłam (brałam lekcje u Olgierda Bierwiaczonka, ja ,,gąska,, z prowincji wśród pewnych siebie do tego zmanierowanych uczni malarza). Przestałam malować (jak się ciągle słyszało ,,inni robią to lepiej,, to ....) ale realizowałam się twórczo inaczej (szydełko, maszyna do szycia itd. itp.). Na dzień dzisiejszy zawładnął mną scrapbooking - tutaj się wyżywam. Na drzwiczkach szafki wisi jedna kartka(wydruk) gdzie jest jedno słowo, którego się trzymam - RADOCHA (czasem mówię ,,dzika satysfakcja) z każdej pracy, którą zrobię :) Do malowania, rysunku jednak nie wrócę. Może gdybym nie odkładała pędzli, ołówków, węgla ...... teraz ,,innym światem,, jest papier, nożyczki, klej i z tym mi dobrze.
  Pozdrawiam ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak trzymaj 👍 bo nie ważne co robisz, ważna jest właśnie ta radość.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania