Przejdź do głównej zawartości

Kartki okolicznościowe inspirowane neurografiką

Na blogu pokazywałam już kartki okolicznościowe z neurografikami w roli głównej. Może nie są one w stu procentach takie "neuro", ale od tego się zaczęło. Stop, też nie tak. Chyba powinnam napisać, że zaczęło się od Zentangle, ale jak się zastanowić, to początek twórczej pasji miał miejsce dużo, dużo wcześniej. Nawet nie chcę pisać ile lat temu.

Ugrzęzłam w neurografikach na dobre, choć daleko jeszcze mam do takiego uzależnienia, jakim było i jest Zentangle. Czy neurografiki również będą królować na moim biurku tak długo? Na to pytanie nie znam odpowiedzi i nawet znać nie chcę. 

Póki jest ładnie i ciepło, trzeba z tego korzystać. Rysowanie nie zając i jak będzie mniej rysunków, nic się nie stanie. To całkiem dobre ćwiczenie w przypadku parkinsonizmu, ale nie trzeba tego robić w ilościach hurtowych, spędzając z cienkopisem kilka godzin dziennie. Jeden mały rysunek, który będzie nadawał się do ozdobienia kartki okolicznościowej, to aż nadto ćwiczeń. Przyznaję jednak, że na jednym zazwyczaj się nie kończy.

Dzisiaj prezentuję kolejne kartki okolicznościowe inspirowane neurografiką. Wszystkie, aktualnie dostępne kartki widoczne są w galerii, link w górnym menu bloga. Istnieje możliwość zakupu kartek, zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy. 
Ciąg dalszy z całą pewnością nastąpi. ツ

Miłego dnia, Deni

Komentarze

  1. Danusiu, są przecudne🤩🤩🤩. Ciężko powiedzieć która ładniejsza. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ one są nasycone barwami. Piękne!

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne kartki :) I róże i tulipany ...wszystkie śliczne :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ