Konkurs plastyczny

Pozwólcie, że dzisiaj odrobinę się pochwalę. W konkursie plastycznym im. Zbigniewa Zubka pt. "Moje miejsce. Moja przestrzeń.", organizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne Faun-Art, zajęłam zaszczytne II miejsce. 

Na konkurs przygotowałam pracę, która pokazuje mój świat, w ostatnich latach bardzo mocno naznaczony rysunkami inspirowanymi Zentangle. A nawet pewnego rodzaju życiowa ideologią, która towarzyszy tej metodzie. W gorszych, czy nazwijmy to trudniejszych momentach życia, rysowanie stanowi skuteczną odskocznię oraz bardzo przyjemny relaks. Jest również źródłem inspiracji do kolejnych prac, gdzie z czasem pojawia się coś więcej niż tylko proste wzorki Zentangle. Tak właśnie powstała "Plątanina", która co prawda ma elementy Zentangle, ale trudno ją uznać za klasyk. 

Prawdę mówiąc nawet kiedy na rysunku nie ma już śladu Zentangle, to i tak gdzieś tam w głowie (może w podświadomości) ciągle jest. To taki efekt uboczny po narysowaniu setek tangli. Bardzo pozytywny efekt! 

Poniżej krótki film z rozdania nagród, które odbyło się niezależnie od wystawy pokonkursowej. 


A tak wygląda nagrodzona praca "Plątanina".


Nie będę ukrywać, że to wyróżnienie bardzo mnie cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Pomysły są, czas też mam, zdrowie... a nie, dzisiaj o tym pisać nie będę. Nie planuję w najbliższym czasie składania broni, bo życie bez pasji musi być cholernie trudne. Tak myślę, bo sama tego nie doświadczyłam. Serdecznie współczuję tym, którzy nie wiedzą co z sobą począć.
"Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał."
- Nicholas Sparks, I wciąż ją kocham

Moi kochani, na koniec jeszcze moja dobra rada, róbcie COŚ, nawet kolorowanki są lepsze od siedzenia i "nicnierobienia". Tylko pamiętajcie o tym, że jeśli już COŚ robicie, musi sprawiać Wam przyjemność i musicie robić to na maksa! I nieważne czy się  to komuś podoba czy nie.  ツ

Zrób coś niedoskonałego, zamiast doskonalić "nicnierobienie", Deni

Edycja 15.06
Wszystkie prace będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie w Galerii Stowarzyszenia w Gliwicach (Forum, ul. Lipowa 1).Komentarze

 1. Danusiu, z całego serca gratuluję!
  Dobrze, że jesteś ......

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudna praca - gratulacje i wyrazy podziwu i uznania! 👏🏻👏🏻👏🏻💐😘

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie gratuluję!!!
  Praca mnie zachwyca, wpierw zobaczyłam w niej kolor dopiero na drugi rzut oka ujrzałam kobiecą twarz :)
  "Moi kochani, na koniec jeszcze moja dobra rada, róbcie COŚ, nawet kolorowanki są lepsze od siedzenia i "nicnierobienia". Tylko pamiętajcie o tym, że jeśli już COŚ robicie, musi sprawiać Wam przyjemność i musicie robić to na maksa! I nieważne czy się to komuś podoba czy nie. ツ" podpisuję się pod twoimi słowami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo, brawo, brawo. Wielkie gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Danusiu serdecznie gratuluję. Wyróżnienie jak najbardziej zasłużone. Piękny jest ten rysunek.
  Masz rację, życie bez pasji to nie życie. 😁.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepraszam, że tak zbiorczo... serdecznie dziękuję za Wasze komentarze i bardzo miłe słowa. :) Cieszę się, że jesteście. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie Ci gratuluję, Danusiu! Zarówno nagrody, jak i tej niesamowitej pasji, jaka jest w Tobie, i którą potrafisz zarazić mnóstwo osób wokół :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Droga Danusiu spóźnione, ale szczere gratulacje :) Fajnie zobaczyć takie nagranie z rozdania nagród :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania