Przejdź do głównej zawartości

Konkurs plastyczny

Pozwólcie, że dzisiaj odrobinę się pochwalę. W konkursie plastycznym im. Zbigniewa Zubka pt. "Moje miejsce. Moja przestrzeń.", organizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne Faun-Art, zajęłam zaszczytne II miejsce. 

Na konkurs przygotowałam pracę, która pokazuje mój świat, w ostatnich latach bardzo mocno naznaczony rysunkami inspirowanymi Zentangle. A nawet pewnego rodzaju życiowa ideologią, która towarzyszy tej metodzie. W gorszych, czy nazwijmy to trudniejszych momentach życia, rysowanie stanowi skuteczną odskocznię oraz bardzo przyjemny relaks. Jest również źródłem inspiracji do kolejnych prac, gdzie z czasem pojawia się coś więcej niż tylko proste wzorki Zentangle. Tak właśnie powstała "Plątanina", która co prawda ma elementy Zentangle, ale trudno ją uznać za klasyk. 

Prawdę mówiąc nawet kiedy na rysunku nie ma już śladu Zentangle, to i tak gdzieś tam w głowie (może w podświadomości) ciągle jest. To taki efekt uboczny po narysowaniu setek tangli. Bardzo pozytywny efekt! 

Poniżej krótki film z rozdania nagród, które odbyło się niezależnie od wystawy pokonkursowej. 


A tak wygląda nagrodzona praca "Plątanina".


Nie będę ukrywać, że to wyróżnienie bardzo mnie cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Pomysły są, czas też mam, zdrowie... a nie, dzisiaj o tym pisać nie będę. Nie planuję w najbliższym czasie składania broni, bo życie bez pasji musi być cholernie trudne. Tak myślę, bo sama tego nie doświadczyłam. Serdecznie współczuję tym, którzy nie wiedzą co z sobą począć.
"Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał."
- Nicholas Sparks, I wciąż ją kocham

Moi kochani, na koniec jeszcze moja dobra rada, róbcie COŚ, nawet kolorowanki są lepsze od siedzenia i "nicnierobienia". Tylko pamiętajcie o tym, że jeśli już COŚ robicie, musi sprawiać Wam przyjemność i musicie robić to na maksa! I nieważne czy się  to komuś podoba czy nie.  ツ

Zrób coś niedoskonałego, zamiast doskonalić "nicnierobienie", Deni

Edycja 15.06
Wszystkie prace będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie w Galerii Stowarzyszenia w Gliwicach (Forum, ul. Lipowa 1).Komentarze

 1. Danusiu, z całego serca gratuluję!
  Dobrze, że jesteś ......

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudna praca - gratulacje i wyrazy podziwu i uznania! 👏🏻👏🏻👏🏻💐😘

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie gratuluję!!!
  Praca mnie zachwyca, wpierw zobaczyłam w niej kolor dopiero na drugi rzut oka ujrzałam kobiecą twarz :)
  "Moi kochani, na koniec jeszcze moja dobra rada, róbcie COŚ, nawet kolorowanki są lepsze od siedzenia i "nicnierobienia". Tylko pamiętajcie o tym, że jeśli już COŚ robicie, musi sprawiać Wam przyjemność i musicie robić to na maksa! I nieważne czy się to komuś podoba czy nie. ツ" podpisuję się pod twoimi słowami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo, brawo, brawo. Wielkie gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Danusiu serdecznie gratuluję. Wyróżnienie jak najbardziej zasłużone. Piękny jest ten rysunek.
  Masz rację, życie bez pasji to nie życie. 😁.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepraszam, że tak zbiorczo... serdecznie dziękuję za Wasze komentarze i bardzo miłe słowa. :) Cieszę się, że jesteście. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie Ci gratuluję, Danusiu! Zarówno nagrody, jak i tej niesamowitej pasji, jaka jest w Tobie, i którą potrafisz zarazić mnóstwo osób wokół :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Droga Danusiu spóźnione, ale szczere gratulacje :) Fajnie zobaczyć takie nagranie z rozdania nagród :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ