Jak zrobić przenośny przybornik na pisaki?

Kiedyś na blogu pisałam już o plenerowym przyborniku na "zentanglowe" akcesoria. Na dobrą sprawę wystarczy odpowiedniej wielkości pudełko, czy gotowy piórnik. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić taki podręczny przybornik, który idealnie nadaje się na to, żeby zabrać go ze sobą, na przykład w podróż.

Sama idea tego bardzo zgrabnego i prostego przybornika, rzuciła mi się w oczy podczas przeglądania Pinteresta. Nie podam autora pomysłu, bo przybornik jest tak często pokazywany, że trudno wyłapać kto pierwszy na to wpadł. Oczywiście są różne wersje i zastosowania. 

Przybornik na akcesoria Zentangle z pudełka po DVD

Co jest potrzebne? Przede wszystkim pudełko po płycie DVD. Reszta zależy od tego czym dysponujemy (po co wydawać niepotrzebnie kasę) i jak chcemy wykończyć przybornik.   

Potrzebny jest solidny nożyk do wycinania fragmentu pudełka. Warto przygotować tekturę, gumkę, dobry klej, dwustronną taśmę. 

Zaczynamy od wycięcia tego co jest zbędne, a wręcz przeszkadza. Warto włożyć między pudełko a zewnętrzną folię, grubą tekturę. W ten sposób zabezpieczy się okładkę przed uszkodzeniem. Lewą część przeznaczyłam na przechowywanie papieru, czy też płytek Zentangle. Pomocne są tutaj dwa oryginalne klipsy. 

Po prawej postanowiłam trzymać cienkopisy. Przygotowałam odpowiednio wyciętą tekturę (jakoś trzeba zasłonić powstałą dziurę), umocowałam do niej gumki (przyklejona od spodu). Następnie całość przymocowałam do pudełka, korzystając z dwustronnej taśmy klejącej na piance. Dlaczego na piance? Niewielkie nierówności, powstałe przy cięciu pudełka, powodowały, że zwykła taśma nie trzymała jak trzeba.  Pozostało jeszcze zrobić obwolutę i przybornik gotowy do zabrania go w plener. 


Stosunkowo sztywne  pudełko nadaje się również jako podkładka do rysowania. Szczególnie cenne w ekstremalnych warunkach plenerowych. 


Pomysł ciekawy i to nie tylko w przypadku Zentangle. Jeśli macie małe dzieci, możecie wykonać taki przenośny zestaw do rysowania. Wówczas w lewej części znajdą się kartki, po prawej cały zestaw kredek.
  Udanego rysowania, Deni

Komentarze

 1. Niezwykle kreatywne. Brawa za kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, już myślałam, że oprócz rysunku będzie tu jeszcze o krawiectwie, a jednak można to tak sprytnie! Jak na domowy sposób przybornik wyszedł bardzo ładnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) a o krawiectwie zdecydowanie nie będzie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania