Przejdź do głównej zawartości

Jak zrobić przenośny przybornik na pisaki?

Kiedyś na blogu pisałam już o plenerowym przyborniku na "zentanglowe" akcesoria. Na dobrą sprawę wystarczy odpowiedniej wielkości pudełko, czy gotowy piórnik. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić taki podręczny przybornik, który idealnie nadaje się na to, żeby zabrać go ze sobą, na przykład w podróż.

Sama idea tego bardzo zgrabnego i prostego przybornika, rzuciła mi się w oczy podczas przeglądania Pinteresta. Nie podam autora pomysłu, bo przybornik jest tak często pokazywany, że trudno wyłapać kto pierwszy na to wpadł. Oczywiście są różne wersje i zastosowania. 

Przybornik na akcesoria Zentangle z pudełka po DVD

Co jest potrzebne? Przede wszystkim pudełko po płycie DVD. Reszta zależy od tego czym dysponujemy (po co wydawać niepotrzebnie kasę) i jak chcemy wykończyć przybornik.   

Potrzebny jest solidny nożyk do wycinania fragmentu pudełka. Warto przygotować tekturę, gumkę, dobry klej, dwustronną taśmę. 

Zaczynamy od wycięcia tego co jest zbędne, a wręcz przeszkadza. Warto włożyć między pudełko a zewnętrzną folię, grubą tekturę. W ten sposób zabezpieczy się okładkę przed uszkodzeniem. Lewą część przeznaczyłam na przechowywanie papieru, czy też płytek Zentangle. Pomocne są tutaj dwa oryginalne klipsy. 

Po prawej postanowiłam trzymać cienkopisy. Przygotowałam odpowiednio wyciętą tekturę (jakoś trzeba zasłonić powstałą dziurę), umocowałam do niej gumki (przyklejona od spodu). Następnie całość przymocowałam do pudełka, korzystając z dwustronnej taśmy klejącej na piance. Dlaczego na piance? Niewielkie nierówności, powstałe przy cięciu pudełka, powodowały, że zwykła taśma nie trzymała jak trzeba.  Pozostało jeszcze zrobić obwolutę i przybornik gotowy do zabrania go w plener. 


Stosunkowo sztywne  pudełko nadaje się również jako podkładka do rysowania. Szczególnie cenne w ekstremalnych warunkach plenerowych. 


Pomysł ciekawy i to nie tylko w przypadku Zentangle. Jeśli macie małe dzieci, możecie wykonać taki przenośny zestaw do rysowania. Wówczas w lewej części znajdą się kartki, po prawej cały zestaw kredek.
  Udanego rysowania, Deni

Komentarze

 1. Niezwykle kreatywne. Brawa za kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, już myślałam, że oprócz rysunku będzie tu jeszcze o krawiectwie, a jednak można to tak sprytnie! Jak na domowy sposób przybornik wyszedł bardzo ładnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) a o krawiectwie zdecydowanie nie będzie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ