Przejdź do głównej zawartości

Kartki okolicznościowe - nowa kolekcja

Jakiś czas temu pokazywałam kartki okolicznościowe z moimi rysunkami, jednocześnie zapraszając na oddzielną stronę Deni Mix Art. Są tam zaprezentowane wszystkie aktualnie dostępne kartki, wraz z cenami.

Właśnie pojawiła się czwarta kategoria/kolekcja - kartki Mix. Trafią tam różne kartki, które może dałoby się wcisnąć do istniejącej kategorii, ale nie chcę tego robić. W takim układzie łatwiej będzie przeglądać zasoby, tak mi się przynajmniej wydaje. 

Jako pierwszy pojawił się kot, taki trochę rozrabiaka.  Na zdjęciu dobrze tego nie widać, ale papier jest faktycznie rozerwany i wyrwany. Kilka razy widziałam podobny pomysł na Pinterescie, postanowiłam i ja z niego skorzystać.

Pojawiły się też motyle, prawdopodobnie jako efekt rysowania na działce. Motyle są przyklejone na podkładkach, co daje lekki efekt 3D. 


I przykład kartki minimalistycznej.

Na początek tyle, z czasem na pewno kartek przybędzie. Teraz, kiedy dopisuje pogoda, częściej przenoszę się ze swoim "warsztatem" na działkę. Kiedy przyjdzie jesień i zima, dosyć nasiedzę się w domu. 

W plener zabieram cienkopisy i co tam jeszcze trzeba, w etui, które plątało się w domu bez celu. Okazało się idealne na cienkopisy. 

Niestety długie kredki akwarelowe nie mieszczą się. Pozostaje albo je skrócić, albo wykombinować inne etui. Skrócić? Trochę szkoda. Najlepszy byłby pojemnik, do którego zmieszczą się cienkopisy, kredki akwarelowe i kartki do rysowania. A jeszcze lepiej gdyby sztywne wieczko mogło posłużyć jako podkładka do rysowania. Oczywiście to wszystko tylko do mniejszych formatów. Muszę jeszcze o tym pomyśleć. Póki co, kartki chowam w etui czytnika, bo i tak zawsze go zabieram ze sobą. W końcu nie samym rysowaniem człowiek żyje. 

Zapraszam na stronę z kartkami, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ