Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy Dzień Blogów

31 sierpnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Blogów. Święto ma między innymi za zadanie popularyzację blogów i zachęcanie do odwiedzania innych miejsc, polecanych przez blogerów. 

To święto nie istniałoby jednak bez Was, drodzy Czytelnicy. ツ Dlatego przede wszystkim chcę podziękować Wam za to, że jesteście, czytacie, komentujecie, jednocześnie skutecznie mobilizując mnie do dalszej pracy. 

Jak podają statystyki, na świecie jest około 160 milionów blogów! Wręcz niewiarygodne, że aż tyle! Ich liczba mimo wszystko stale rośnie, choć sama forma ewoluuje. Początkowo były to głównie publiczne pamiętniki. Dla artystów od zawsze były, w mniejszym lub większym stopniu, narzędziem marketingowym, prezentującym ich twórczość. 

Mamy teraz nie tylko blogerów, ale i instagramowiczów, vlogerów... Wielu autorów prowadzi swoje blogi głównie dla zysków, ale sporo jest tych typowo pasjonackich i mam nadzieję, że ta gałąź blogosfery nigdy nie zniknie. Takie właśnie blogi były ileś tam lat temu, można chyba pokusić się o stwierdzenie, że obecnie są to blogi vintage - pierwotna idea blogowania w nowej formie, kształcie i nowych technologiach.

Dla mnie to miejsce od zawsze łączyło się z pasjami i tak starałam się je tworzyć. Nie planuję wielkich zmian, przejścia na formę przynoszącą zyski... generalnie nic już nie planuję. Co będzie, to będzie. ツ Nie będę ukrywać, że chciałbym jeszcze trochę "pociągnąć" Akcję Skrawki Serdeczności, która ostatnio nabrała kolorów. Stało się tak nie tyle poprzez moje rysunki, a przede wszystkim dzięki aktywnym Posłańcom, mediom i oczywiście Waszym kawom! 

Dodam tu jeszcze informację, że o Skrawkach będzie mowa w telewizji regionalnej TVP Katowice. Pierwsza emisja w programie "Senior na fali" 3 września o 14:00. Powtórka programu 5 września o 11:35. Program będzie również dostępny na stronie katowice.tvp.pl. Jeśli się nie mylę to na stronie TV Katowice jest możliwość oglądania programu na żywo. 

Korzystając z okazji dziękuję również wspierającym mnie poprzez Fundację Avalon, to dla mnie wiele znaczy, nie tylko od strony finansowej. 

W takim dniu jak dzisiaj blogerzy polecają pięć blogów, do których warto zajrzeć. Tak trudno jest mi podjąć decyzję, że zastanawiałam się czy w ogóle coś proponować. Polecam Wam blogi z mojej listy czytelniczej, a jeśli już musi być pięć to niech będą:

Zentangle obowiązkowo - enthusiasticartist.blogspot.com

O rysowaniu i ładnym pisaniu - sierysuje.pl

Kreatywność w pięknym wydaniu - echmarychachacotyrobisz.blogspot.com

O książkach też musi być - subiektywnieoksiazkach.pl

I oczywiście herbaty w roli głównej - piewcyteiny.pl

Pozdrawiam, Deni

Komentarze

  1. Życzę Ci dużo inspiracji w dniu naszego święta. Oby nasza pasja cały czas napędzała nas do działania. Dziękuję za polecenie mojego bloga :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że jest blogowe święto. Jakoś mi się ostatnio coraz trudniej zmobilizować do opracowywania nowych postów, jednak wyróżnienie zobowiązuje, jutro albo pojutrze zaprezentuję dwa nowe okularniki :) Serdecznie dziękuję za polecenie mojego bloga.
    Życzę ci Danusiu aby cię wena nigdy nie opuszczała!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ