Międzynarodowy Dzień Blogów

31 sierpnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Blogów. Święto ma między innymi za zadanie popularyzację blogów i zachęcanie do odwiedzania innych miejsc, polecanych przez blogerów. 

To święto nie istniałoby jednak bez Was, drodzy Czytelnicy. ツ Dlatego przede wszystkim chcę podziękować Wam za to, że jesteście, czytacie, komentujecie, jednocześnie skutecznie mobilizując mnie do dalszej pracy. 

Jak podają statystyki, na świecie jest około 160 milionów blogów! Wręcz niewiarygodne, że aż tyle! Ich liczba mimo wszystko stale rośnie, choć sama forma ewoluuje. Początkowo były to głównie publiczne pamiętniki. Dla artystów od zawsze były, w mniejszym lub większym stopniu, narzędziem marketingowym, prezentującym ich twórczość. 

Mamy teraz nie tylko blogerów, ale i instagramowiczów, vlogerów... Wielu autorów prowadzi swoje blogi głównie dla zysków, ale sporo jest tych typowo pasjonackich i mam nadzieję, że ta gałąź blogosfery nigdy nie zniknie. Takie właśnie blogi były ileś tam lat temu, można chyba pokusić się o stwierdzenie, że obecnie są to blogi vintage - pierwotna idea blogowania w nowej formie, kształcie i nowych technologiach.

Dla mnie to miejsce od zawsze łączyło się z pasjami i tak starałam się je tworzyć. Nie planuję wielkich zmian, przejścia na formę przynoszącą zyski... generalnie nic już nie planuję. Co będzie, to będzie. ツ Nie będę ukrywać, że chciałbym jeszcze trochę "pociągnąć" Akcję Skrawki Serdeczności, która ostatnio nabrała kolorów. Stało się tak nie tyle poprzez moje rysunki, a przede wszystkim dzięki aktywnym Posłańcom, mediom i oczywiście Waszym kawom! 

Dodam tu jeszcze informację, że o Skrawkach będzie mowa w telewizji regionalnej TVP Katowice. Pierwsza emisja w programie "Senior na fali" 3 września o 14:00. Powtórka programu 5 września o 11:35. Program będzie również dostępny na stronie katowice.tvp.pl. Jeśli się nie mylę to na stronie TV Katowice jest możliwość oglądania programu na żywo. 

Korzystając z okazji dziękuję również wspierającym mnie poprzez Fundację Avalon, to dla mnie wiele znaczy, nie tylko od strony finansowej. 

W takim dniu jak dzisiaj blogerzy polecają pięć blogów, do których warto zajrzeć. Tak trudno jest mi podjąć decyzję, że zastanawiałam się czy w ogóle coś proponować. Polecam Wam blogi z mojej listy czytelniczej, a jeśli już musi być pięć to niech będą:

Zentangle obowiązkowo - enthusiasticartist.blogspot.com

O rysowaniu i ładnym pisaniu - sierysuje.pl

Kreatywność w pięknym wydaniu - echmarychachacotyrobisz.blogspot.com

O książkach też musi być - subiektywnieoksiazkach.pl

I oczywiście herbaty w roli głównej - piewcyteiny.pl

Pozdrawiam, Deni

Komentarze

  1. Życzę Ci dużo inspiracji w dniu naszego święta. Oby nasza pasja cały czas napędzała nas do działania. Dziękuję za polecenie mojego bloga :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że jest blogowe święto. Jakoś mi się ostatnio coraz trudniej zmobilizować do opracowywania nowych postów, jednak wyróżnienie zobowiązuje, jutro albo pojutrze zaprezentuję dwa nowe okularniki :) Serdecznie dziękuję za polecenie mojego bloga.
    Życzę ci Danusiu aby cię wena nigdy nie opuszczała!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania