Przejdź do głównej zawartości

Przegląd sierpniowy

Choć to dopiero połowa sierpnia pozwolę sobie zrobić kolejny wpis przeglądowy - co ostatnio "wyszło" spod mojej ręki. W społecznościówkach staram się pokazywać prace na bieżąco, albo nawet w trakcie rysowania. Pamiętam jednak, że są osoby omijające serwisy typu Facebook, szerokim łukiem. Każdy z nas ma wybór, na szczęście. 

Do rzeczy. Jeszcze w lipcu powstała praca pod tytułem "Tolerancja". Rysunek wykonany tuszem i akwarelą, ma format A3. 

Kolejna praca to jedno z moich ulubionych połączeń, czyli tuszu i herbaty. Tu z małym dodatkiem czerwonej akwareli. Format również większy, czyli A3.

Portret w stylu Zentangle, to było ciekawe wyzwanie. Kiedy mnie o to poproszono, od razu odpowiedziałam -  nie, nie podejmę się tego. To mnie jednak męczyło, a może? Przespałam sprawę i postanowiłam spróbować. Wzorowałam się na zdjęciu i chyba mogę uznać, że podobieństwo zostało uchwycone. A cała reszta, to wiadomo, Zentangle. Za zgodą osoby zamawiającej portret mogę pokazać Wam efekt końcowy tego wyzwania. 

Aktualnie powstaje jeszcze inny duży rysunek, z wykorzystaniem nowej oryginalną "farby". O nim jednak  przeczytacie w oddzielnym wpisie. 

Poza tym, jak zwykle, cały stosik małych form będących typowymi przykładami Zentangle i... o tym co jeszcze, już lada moment. 

Deni

Komentarze

  1. Bardzo podoba mi się ten portret, dwie pozostałe prace tez bardzo ciekawe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śledzę i podziwiam bieżąco na FB , ale tu też się chętnie pozachwycam :D Mnie najbardziej ujął ten pierwszy ! ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla mnie wygrywa praca nr 2, wygląda prawie jak... moja spódnica ze sklepu w stylu indyjskim. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ