Przejdź do głównej zawartości

Skrawki Serdeczności - edycja 2000

Dwa lata Skrawków to nie jedyny powód aby świętować. Jest już okrągła liczba 2000! Skrawek z numerem... 2021 jest już zapakowany i przygotowany do drogi. Postanowiłam, że ten wyjątkowy będzie miał numer wskazujący na bieżący rok.  

Moi Kochani Pomocnicy i Posłańcy ❤️❤️❤️

Dzięki Waszemu wsparciu (kawy były pyszne!) udało się zamówić pierwszy niewielki zestaw Skrawków Serdeczności, wydrukowanych bardziej profesjonalnie niż na domowej atramentówce. Wyglądają naprawdę świetnie, czego na zdjęciu niestety aż tak dobrze nie widać. 

Po dwóch latach udało się nam osiągnąć na liczniku piękny wynik. Pandemia mocno ograniczyła całą akcję, ale nie poddaliśmy się. MY oznacza oczywiście Was i mnie razem. Podobno w kupie siła. 

Na tę specjalną okazję przygotowałam kolejną serię, składającą się z 24 Skrawków Serdeczności. Seria nie jest jednorodna tematycznie, ale pojawiły się kolorowe zwierzaki. 

Na zdjęciach widać format roboczy, bo zazwyczaj rysuję na większym kartoniku, następnie skanuję i poddaję obróbce komputerowej. To tak dla przypomnienia dla osób, które nie znają całej historii Skrawków


To tylko niektóre z nowych rysunków, całość widoczna jest na arkuszu przygotowanym do cięcia. Prawdę mówiąc na całym arkuszu też niewiele widać :) najlepiej wziąć wszystkie nowe Skrawki do ręki i obejrzeć w realu, po czym podać je dalej. Przecież o to "podawanie" głównie chodzi. Drodzy Posłańcy, skoro mamy co świętować, czas na kolejne pakiety dla Was! Tym razem nie kieruję ich do konkretnych osób, miast itp. 

Drogi Czytelniku, masz ochotę rozdać trochę serdeczności? Bardzo proszę! Napisz do mnie maila (danuta.popowicz(at)gmail.com). Nieważne skąd jesteś, nieważne czy jesteś już Posłańcem, czy nie. Wystarczą dobre chęci. Pamiętaj jednak o mojej prośbie dotyczącej jakiegoś zdjęcia. Czeka na Was kilka nowych zestawów Skrawków. W jednym z nich znajduje się ten wyjątkowy z numerem 2021, w wersji roboczej, czyli większy format. Nie wiem do kogo trafi, bo wszystkie są już zapakowane i czekają na zaadresowanie. 

Na chętnych czekam do skutku, jeśli będzie Was więcej niż przygotowanych Skrawków, zostaniecie zapisani na następną partię. 

Jeśli  chcecie wesprzeć Akcję, można to zrobić stawiając mi kawę lub kilka kaw! Postanowiłam, że zabrane w ten sposób pieniążki (kawy) w stu procentach przeznaczam na Skrawki. Mam takie marzenie, żeby kiedyś udało się zamówić jeszcze bardziej profesjonalny wydruk, w drukarni, z pocięciem i ładnym opakowaniem. Na to jednak trzeba jeszcze poczekać. Trudno mi ocenić czy to marzenie się spełni i jeśli już, to kiedy? To zależy od Was. 

Na koniec coś, co zdarza się każdemu, czyli nieuwaga. Po odebraniu nowych Skrawków i pocięciu, zauważyłam coś, co w pierwszym momencie wywołało u mnie salwę śmiechu. Później doszłam do wniosku, że ten jeden Skrawek może być różnie odbierany. Dlatego apel do Posłańców, zwracajcie uwagę na to, komu go wręczacie. Ktoś bez poczucia humoru może się nawet obrazić. Poważnie? 

A teraz odsłona mojej wpadki. Ja, ze swojej strony, obiecuję kolejny nowy zestaw, prawdopodobnie bez żadnej wpadki. Jednak zanim go zrobię chcę skonsultować wybór grafik z moimi pomocnikami. Planuję zadać w tej kwestii pytanie na FB, ale nic nie szkodzi i tu zapytać. Macie jakieś sugestie co do następnych grafik na Skrawkach? Narysować całkiem nowe, wybrać najlepsze z już istniejących, a jeśli tak, to które zasługują na większą uwagę? Zentangle, serca, neurografiki, zwierzaki, sowy? 

Uściski dla wszystkich Posłańców, Deni
P.S.

Jeszcze nie opublikowałam wpisu a już ktoś do mnie pisze, że chciałby ponownie zaangażować się w roli Posłańca. To cieszy i jeden pakiet już zaadresowany. 

Komentarze

  1. Danusiu, skrawki są super. I ja zgłaszam chęć dalszej zabawy z przekazywaniem serdeczności. Twoje są tak piękne, że nic tylko szerzyć dobro i uśmiech 😁

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mnie to cieszy :) Skrawki wyślę w najbliższych dniach.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ