Przejdź do głównej zawartości

Przegląd październikowy z poślizgiem

To już teoretycznie miało stać się blogową regułą, że raz w miesiącu pokazuję ostatnie prace. Coś mi się jednak wydaje, że tak nie będzie. Bardzo często jest tak, że jak coś zaplanuję, to inne "coś" staje na przeszkodzie i plany trzeba zmieniać. W takim razie ja już nic nie planuję. 

Ostatnio zdecydowanie mniej rysuję, czasami posklejam nowe elementy mini książki, ale i tak niewiele. Przymierzam się do realizacji kolejnego pomysłu, zaczynam... przerywam, bo mi się nie podoba. Zaczynam inaczej... przerywam... kierunek kosz. Wygląda na to, że zaczynam "produkować" makulaturę. 

Coś tam jednak w październiku narysowałam i pokazywałam już gdzie indziej, a teraz tu nadrabiam zaległości. 


"Jesień", tusz, herbata, format 14x19 cm

Kolejna praca, zdecydowanie większa i powrót do połączenia rooibosa z klitorią. 

"Ptaki" format 40x30 cm, tusz, herbata

Jeszcze trochę szczegółów, choć nieco zmienionych kolorystycznie. Papier na którym rysowałam jest zdecydowanie biały. Mój smartfon uznał jednak, że powinien mieć odcień niebieski. Prawdę mówiąc cała kolorystyka jest na tych zdjęciach do kitu, a lepszego sprzętu nie kupię bo... bo nie.
 

Ptaki jak myśli, są wolne, rozwijają skrzydła i odlatują w sobie znanych kierunkach. Zostawiając za sobą to, co było, lecą przepełnione nadziejami. 

"Sam, sam, lecąc wysoko gdzieś
Sam, sam, już nie zatrzymuj się

Tak jak ptak
Leć by żyć
Tak jak ptak
Leć by żyć"

- Budka Suflera

Ptaki powracają do mnie nie tylko na wiosnę. To wdzięczny temat i myślę (mam nadzieję), że jeszcze nie raz zagości w mojej twórczości. Tak, zdecydowanie nadzieję mam.  

 Serdeczności, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ