Przejdź do głównej zawartości

Jak zrobić stojak na telefon

Postanowiłam zrobić sobie nowy stojak na telefon. Poprzedni już mi się znudził, a poza tym nie był przystosowany do ładowania. Czas na nowszy model. 

Ponieważ zawsze królują u mnie papiery i kartony, nie musiałam długo zastanawiać się doborem materiałów. Pierwotnie chciałam zrobić stojak w kolorze czerni i czerwieni, ale okazało się, że czerwony karton "wyszedł". Mówi się trudno, są inne kolory, a w zasadzie jest ich mało. Motywem głównym są koty, czarne. 

W trakcie pracy nie pamiętałam o dokładnym dokumentowaniu kolejnych etapów, stąd nie będzie dzisiaj dokładnej instrukcji, krok po kroku. Myślę jednak, że to co zaprezentuję będzie wystarczające. Na końcu wpisu znajdziesz odręczny szkic z wymiarami. 

Główny element podstawki wykonany z grubej tektury i oklejony papierem eko z rysunkiem kotów. 

Dwa "klocki" podtrzymujące telefon wykonane z paska kartonu, poskładanego i posklejanego. Można zrobić to z drewienek lub styropianu, okleić lub pomalować. 


Dodatkowo przymocowałam niewielkie ruloniki z czarnego papieru, będące nie tylko ozdobą, ale i dodatkowym zabezpieczeniem przed zsuwaniem się telefonu.
 

Podpórka z grubej tektury, oklejona czarnym papierem. Podczas oklejania zostawiłam czarny pasek, który ułatwia przyklejenie podpórki go głównej płytki z kotami.
 

Tak wyglądają wszystkie elementy stojaka na telefon.
Jak widzisz zmienił się księżyc, bo taki bardziej mi się podobał. 


Postanowiłam dodać jeszcze srebrne narożniki. Zostały wykonane z tektury i oklejone folią aluminiową.
 

A tak prezentuje się całość.

Na koniec (bardzo) odręczny szkic. 


A skoro już za moment świętujemy...

Niech każdy dzień będzie dla Ciebie nowym wyzwaniem, które przyniesie rozwój i zmotywuje Cię do spełnienia Twoich marzeń. Zdrowia, wszelkiej pomyślności i spokoju ducha...

Deni


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ