ParkArtJournal - twórcze inspiracje

 O tym, że twórcze działania pomagają w walce z chorobą, pisałam już wiele razy, a dzisiaj mogę to jeszcze raz potwierdzić. Sprawdziłam na sobie. Mam cichą nadzieję, że udało mi się do tej pory kogoś, niekoniecznie walczącego z poważną chorobą, zainspirować.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób po prostu boi się spróbować i nigdy tego nie zrobiły. A czasem warto przełamać opory, przecież nie trzeba pierwszych rysunków od razu wszystkim pokazywać. Zresztą ja też rysując czy malując w szkicowniku przeznaczonym na ParkArtJournal (to nie jedyny), nie staram się za bardzo. Tam po prostu można bazgrać, chlapać farbą, rozmazywać kleksy, rysować bardzo koślawe linie... tam można wszystko. 

Pewnym przykładem, być może inspirującym, niech będzie krótki przegląd moich rysunków i malunków. Postanowiłam zrobić filmik i pokazać, że nie wszystko u mnie jest ładne, staranne, dopracowane... Proszę tylko o jedno, pamiętaj, że ja maluję od dawna, baaaaardzo dawna. A co tam, nie będę się tego artystycznego stażu wstydzić, to już ponad czterdzieści lat! I wiele z tych obrazków wygląda tak, jakbym tworzyła je właśnie czterdzieści lat temu.

Widzę sens w terapii sztuką i chcę bardziej się w temat wciągnąć. Być może, tak przy okazji, przekażę trochę informacji Wam. Ciągle  myślę tych, którzy boją się spróbować. Tylko ja dużo myślę o tylu rzeczach na raz... 

Na koniec cytat, który co prawda dotyczy pisania, ale idealnie pasuje do tego, o czym dzisiaj pisałam.

"Wielu ludzi zwierza mi się, że chcą pisać, ale zamiast sięgnąć po długopis biorą udział w kolejnych kursach i konferencjach. Tak jest bezpieczniej – nadal marzyć o napisaniu sztuki albo powieści i wyobrażać sobie, co może się wydarzyć, zamiast naprawdę spróbować i ponieść porażkę. Podziwiam ludzi, którzy potrafią zaryzykować, że zrobią coś niedoskonale, zamiast doskonalić się w „nicnierobieniu”."

- "Bóg zawsze znajdzie ci pracę" Regina Brett

Udanego dnia, Deni

Komentarze

  1. Mnie się podoba to drzewo :) I wszelkie prace ,które tworzysz:) Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania