Jak zrobić kartki świąteczne - 3 proste choinki

 Ponieważ na blogu staram się czasem podrzucać twórcze pomysły, do wykonania ktorych nie są konieczne specjalne zdolności, nie mogło zabraknąć świątecznych kartek. Te trzy choinki, które tu opisuję, są tak proste, że każdy może je zrobić. 

Faktem jest, że coraz rzadziej wysyłamy kartki świąteczne, bo są telefony, komunikatory i temu podobne, jednak co kartka, zwłaszcza samodzielnie wykonana, to kartka. Sama w zeszłym roku nie popisałam się z wysyłaniem życzeń w takiej formie, dlatego postanowiłam w tym roku troszkę się poprawić. 

Jak zrobić proste kartki z choinkami? 

Zacznę od tego, co jest potrzebne do wykonania kartek. Podstawa to papier. Tu możecie skorzystać z gotowych baz kartkowych, ale ja polecam Wam papier akwarelowy. Warto kupić cały blok, bo na pewno przyda się jeszcze na inną okazję. 

Jeśli nie chcecie wydawać zbyt dużo to polecam zakupy w Action. Jest tam taki blok, w cenie 8 złotych, zawiera 20 arkuszy papieru z ładną fakturą. 

A jak już będziecie w Action to i resztę kupicie. Oczywiście jeśli będzie to konieczne, bo być może resztę znajdziecie w swoim domu. Przydadzą się farbki akwarelowe, pędzelek, taśma maskująca. 

Bardzo prostym sposobem na utworzenie zarysu choinki jest skorzystanie z taśmy maskującej.

Skoro zarys jest, czas na twórczą zabawę. Farbkami (takimi jakie macie) pomalujcie choinkę w zielonej tonacji lub zupełnie innej. 

Po wyschnięciu należy delikatnie usunąć taśmę.


Skoro jest choinka trzeba ją jeszcze udekorować. W bardzo prosty sposób  możecie dodać do niej bombki. Wystarczy sięgnąć po coś okrągłego, co będzie nadawało się w roli pieczątki. Ja wykorzystałam tekturową rolkę na której są nici. Po nasączeniu końcówki farbą akrylową odbijacie koła imitujące bombki choinkowe. Możecie jeszcze dodać drobne akcenty białą, kryjącą farbą. Nawet zwykła emulsja do malowania ścian  znajdzie tu zastosowanie. I kartka gotowa. 

Druga kartka została zrobiona w podobny sposób, tylko dekoracje są w srebrnym kolorze.Trzecia choinka, już bez użycia taśmy maskującej, wymaga narysowania kilku linii. Zaczynamy od naszkicowania ołówkiem ogólnego zarysu choinki. Następnie wodoodpornym cienkopisem rysujemy kilka poziomych linii, tak jak na obrazku. 


Czas na odrobinę farbek, czyli malujecie kolejne fragmenty na dowolne kolory.


A teraz całkiem swobodnie dorysujcie kilka bombek i co tam Wam jeszcze przyjdzie do głowy. 


Tak przygotowane ilustracje dobrze jest na coś nakleić. Można dodatkowo nieco pomalować podkład. Zobacz na instagramowej rolce jak ja sobie z tym poradziłam. 

Owocnej pracy twórczej, Deni

Komentarze

  1. Jakie piękne karteczki. Danusiu jesteś niesamowita. Ileż Ty masz pomysłów. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania