Linki w Bio Instagram lub wirtualna wizytówka

 Na pewno często spotykacie się, głównie na Instagramie, z Linktree, czyli umieszczeniem kilku odnośników w "bio". Instagram nie pozwala na wstawienie listy odnośników, dlatego użytkownicy często korzystają z serwisów pośredniczących. Jednym z nich jest Linktree, ale są też inne alternatywy.  Trochę tego jest, czy zadowalające? Niekoniecznie,. 

W popularnym Linktree jest skromnie, przede wszystkim wizualnie. Kiedyś założyłam tam konto, nawet jakiś czas miałam na Insta, ale szybko mi się znudziło. W końcu przestałam korzystać z tego typu bajerów, bo przecież moja działalność w necie nie jest biznesowa, jedynie pasjonacka, a to duża różnica. Ja robię co chcę, kiedy chcę.

Czasem jednak takie "linkowisko" wydaje się być potrzebne. Zamiast tłumaczyć komuś gdzie ma szukać, podawać różne linki przez WhatsAppa, czy dyktować przez telefon, wystarczy skierować do  wirtualnej wizytówki. Jakby nie patrzeć jest to wygodne. 

Miejsc do założenia wirtualnej wizytówki na pewno jest wiele, dokładnie nie wiem, bo nie szukałam. Aby taka wizytówka wyglądała profesjonalnie, wypadałoby mieć wykupioną domenę. Jednak jeśli nie zależy Ci na bardzo profesjonalnej wersji, czyli tak jak mi, to myślę, że powinna Cię zadowolić mini strona internetowa założona w Canvie. Nie masz jeszcze konta? Oj, zakładaj bo świetnie się tam pracuje, nawet w wersji darmowej. Ja właśnie z takiej korzystam. Tu masz link do rejestracji

Witryna internetowa w Canvie

W Canvie możesz w prosty sposób zbudować całą stronę internetową. Są gotowe szablony, które tylko dopasowujesz do swoich potrzeb. Oczywiście możesz zrobić wszystko samodzielnie. A skoro piszę o wersjach darmowych, tych miej profesjonalnych, to dodam, że stron w domenie Canvy możesz założyć aż pięć. Tylko nie wiem po co?

Adres strony wygląda tak twojanazwa.my.canva.site. Storna może być rozbudowana o kolejne podstrony, ale może też być pojedyncza i traktowana jako wizytówka. Ta ostatnia wersja idealnie zastępuje popularny Linktree. Moim skromnym zdaniem jest znacznie ciekawszą opcją. 

Oczywiście musiałam sprawdzić jak to działa i w trybie ekspresowym zrobiłam taką swoją stronkę na potrzeby "bio" w Instagramie. Nie wiem czy zostanie na dłużej, a  może tylko przerobię za jakiś czas? 

Generalnie funkcjonalna i ciekawa opcja prezentowania kilku linków, głównie na Instagramie, choć może przydać się również w innych okolicznościach. Jeśli znudził Ci się Linktree to zajrzyj do Canvy i sprawdź czy nie jest lepszą opcją. 

Link do mojej bardzo, bardzo mini stronki - denimix.my.canva.site

Jakie to super czasy nastały. Raz, dwa, trzy i strona gotowa. Tylko poprzestawiać jak klocki, poprzymierzać i publikacja. Tak sobie teraz przypominam pierwsze kroki w temacie stron internetowych, nauka html-a. Wiesz co to takiego jest? :) Siedzenie po nocach, bo przecież trzeba to jakoś "rozgryźć". Kolejne próby, czytanie podpowiedzi na forach.. bo raczej nie należę do osób, które oczkują pomocy ze strony innych i to natychmiastowej. Najpierw trzeba poczytać, poszukać... samodzielnie! A dopiero później, jak już nic nie da się samemu wymyślić, zwracać się o pomoc do konkretnej, znającej się na rzeczy osoby. Ale ludzie zawsze byli, są i pewnie będą wygodni.

Chyba się na grandę starzeję, skoro mi się na takie wspominki wzięło. Za moich czasów... ha. 

Miłej zabawy, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania