Szablon kalendarza na 2023 rok

Macie już kalendarz na przyszły rok? Mój już jest gotowy do wydruku, a ponieważ, tak jak zaplanowałam, będzie wypełniony zdjęciami wnuków, nie pokażę go na blogu, ani w żadnym innym miejscu internetu. Taką mam zasadę. 

Kalendarz przygotowałam w Canvie, bo to jest idealne narzędzie do takich projektów. Jeśli nie macie jeszcze konta, to gorąco zachęcam. To naprawdę bardzo przydatne narzędzie. Założyć konto można TUTAJ i naprawdę zróbcie to od razu, bo za chwilę dostaniecie ode mnie prezent. Jest też bardzo prawdopodobne, że dla zarejestrowanych użytkowników będzie ich więcej. 

Darmowy szablon kalendarza ze zdjęciami 

Trudno było znaleźć w Canvie szablon kalendarza z polskimi nazwami i datami, zwłaszcza jeśli korzysta się z Canvy w wersji bezpłatnej. Postanowiłam przygotować coś takiego, bo wiedziałam, że przyda się nie tylko mi. Zrobiłam szablony na wszystkie miesiące przyszłego roku na piechotkę. Może nie całkiem bo do pewnego stopnia skorzystałam z gotowców. Na stronie kalendarz.su można pobrać różne kalendarze, na różne sposoby. Niestety nie ma przynajmniej tych najważniejszych polskich świąt, dlatego popracowałam i poprawiłam wygenerowane pliki. Te najważniejsze święta już są na czerwono. 

Teraz, kiedy wszystko gotowe i zapięte na ostatni guzik, pozostało wstawić dowolne zdjęcia w przygotowane ramki. Poniżej widzicie przykładowe strony, a na środku jest podgląd szablonu jeszcze bez wstawionej fotki. 

Czas na obiecany prezent. Postanowiłam udostępnić szablon dla wszystkich zainteresowanych, nawet bez stawiania symbolicznej kawy w Cafe Boxie. Jeśli uważacie, że szablon kalendarza wart jest małej kawki, będzie mi bardzo miło. 

Jeśli masz już konto w Canvie, do szablonu przejdziesz z tego linka:

Szablon kalendarza dla Czytelników

Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu aby zrobić taki kalendarz, zanieść do wydruku i połączenia w całość. Taki kalendarz jest pięknym prezentem świątecznym. Nie każda babcia czy dziadek potrafi zrobić sobie kalendarz ze zdjęciami wnuków, a gwarantuję Wam (jako babcia), że radość będzie ogromna i całość zawiśnie na honorowym miejscu. 

Teraz puknęłam się w czoło... skoro prezent, konieczna jest strona tytułowa!  Znowu pobiegłam do Canvy i już poprawiłam cały szablon. 

Szablon kalendarza ze zdjęciami jako prezent

Tak wygląda strona tytułowa z przykładowymi fotkami, a po prawej widok na szablon z siatką do wstawiania zdjęć. Szablon jest oczywiście edytowalny, możecie zmieniać co tylko zechcecie. 

Możesz dobrać inny krój czcionki, inną kolorystykę, a nawet zmienić i poprzestawiać siatkę na zdjęcia. W Canvie znajdziesz masę darmowych grafik, siatek i czego tylko zechcesz. Jedynie musisz samodzielnie przygotować  rodzinne fotki. 

Jeśli macie jakieś pytania czy sugestie, zapraszam do komentarzy. A ja zabieram się do dalszej pacy bo przygotowuję ekstra kalendarz w formie tapet na pulpit. Będą dwie wersje, obie z cyfrowymi grafikami. 

Miłego dnia, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania