Uniwersalny dziennik - notes do druku

Obiecywałam, że będą pojawiać się nowe pliki w Cafe Boxie i są, a właściwe jest. Jeden, ale rozbudowany, tak aby każdy był zadowolony. Pisząc "każdy" ma na myśli osoby, które chcą samodzielnie złożyć swój dziennik lub notes, z gotowych do wydruku stron. 

Zrób sobie notes, tak jak chcesz

Kupując gotowy notes, z przeznaczeniem na dziennik, bullet journal czy jeszcze coś innego, jesteśmy zdani na to, co producent w nim umieścił. Nie wiem jak to wygląda u Was, ale ja prawie zawsze miałam jakieś zastrzeżenia co do zawartości. Jak było jedno, to drugiego mi brakowało, albo za mało było stron pustych itd. Nie wiem, może ja za bardzo wybrzydzam albo po prostu... lubię sobie sama coś zrobić. :) 

Wiem jednak, że wiele jest takich osób, które lubią własnoręcznie przygotować notesy czy różne dzienniki. Najczęściej dotyczy to pięknej, ręcznie wykonanej okładki, ale są też takie osoby, które robią samodzielnie wszystko, od A do Z, nawet z papierem włącznie. To jest godne podziwu! 

Taki dziennik "od A doZ" wymaga jednak sporo czasu, a nie każdy go ma. Dlatego ciekawą opcją jest skorzystanie z gotowych kartek i samodzielne wykonanie okładek. Na blogu już umieszczałam gotowe strony do notesu i zauważyłam, że zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Tym razem pliki dostępne są przez Cafe Boxa, do którego stały dostęp jest w dalszym ciągu za symboliczną kawę. 

Uniwersalny notes przygotowany został w formacie A5. To 25 różnych stron, których małą prezentację widać na filmie. 

Niektóre kartki ozdobione zostały moimi autorskimi grafikami. Jak zapewne zauważycie, wiele storn  jest uniwersalna. To Wam i Waszej kreatywności zostawiam przydzielenie im przeznaczenia, zgodnego z potrzebami. Są też takie,  które zostały jednak przygotowane w konkretnym celu, jak cytaty czy opisy książek. Generalnie jednak starałam się nic nie narzucać. 

Wśród stron znalazła się też jedna, którą można przeznaczyć na rysowanie Zentangle. Jest jedno większe pole na rysunek oraz małe pola na pokazanie zastosowanych wzorów. Jednak taką stronę można wykorzystać zupełnie do czegoś innego.  To od Was zależy jaka będzie ostateczna wersja dziennika. 

Jeśli planujecie samodzielne przygotowanie dziennika, notesu czy jeszcze czegoś tego typu, zapraszam do Cafe Boxa.

Serdeczności, Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania