Bard jako znawca sztuki

Jak zapewne zauważyliście, od jakiegoś czasu staram się na blogu zachęcać do sięgnięcia po twórcze narzędzia, chociażby dla chwili relaksu, tak bardzo potrzebnego każdemu. Czasy mamy takie, że każda chwila wyciszenia, zwolnienia czy relaksu, jest bardzo cenna.  Nie warto czekać z tym do emerytury, to musi być od zaraz.

Jak tak czasem namawiam kogoś - weź pędzel i paćkaj, słyszę - przecież nie potrafię, nie mam talentu. Tłumaczę, że nie jest potrzebny talent, tylko chęci. Do tego odrobina odwagi i... knebel dla wewnętrznego krytyka!

A dzisiaj, tak trochę na wesoło, mam dla tych, którzy nie wierzą w swoje twórcze umiejętności coś, co udowodni im (mam nadzieję), że mylą się w swojej ocenie. A jeśli nie udowodni, to może przynajmniej rozśmieszy, a to też jest rodzaj terapii. Podobno bardzo skuteczny. ツ


Poznaj Barda

Bard, sam o sobie pisze "zna się na sztuce. Został przeszkolony na ogromnym zbiorze danych tekstu i kodu, który obejmuje wiele dzieł sztuki. Może identyfikować i opisywać różne style i okresy artystyczne, a także analizować znaczenie i znaczenie dzieł sztuki."

W skrócie - Bard to chatbot AI, rozwijany przez Google, przedstawiany jako kreatywny pomocnik.

Więcej dowiesz się na stronie Barda.

Skoro zna się też na sztuce, poprosiłam o opis/interpretację mojego rysunku, którego nie będę głośno oceniać. Zanim podam szczegóły, napiszę do niedowiarków - sprawdź co o twoim rysunku, malunku i innym dziele powie "znawca sztuki". Czytaj dalej, zobacz jakie to proste i... często zabawne! 

Bardowi możesz przesłać zdjęcie swojej pracy i zapytać co o tym sądzi. Tu przyznaje się, że nie tylko wrzuciłam byle jakie zdjęciem, ale nie wysiliłam się też z pytaniem. Napisałam tylko - co to za obraz?

Wysłałam dokładnie to zdjęcie.

Bard, jak to ma w zwyczaju, przygotował trzy wersje odpowiedzi, a można nawet poprosić o więcej. 

Wersja I

Obraz, który mi przesłałeś, przedstawia kogoś, kto trzyma w ręku deskę do krojenia z namalowanym na niej obrazem. Obraz na desce do krojenia przedstawia kwiaty i inne rośliny. Jest to obraz olejny, wykonany w realistycznym stylu.

Możliwe, że obraz na desce do krojenia jest dziełem sztuki współczesnej. W ostatnich latach popularne stało się malowanie na przedmiotach codziennego użytku, takich jak deski do krojenia, tace czy meble. Takie obrazy często mają symboliczne znaczenie lub są po prostu formą wyrazu artystycznego.

Oto kilka dodatkowych szczegółów na temat obrazu:

Obraz na desce do krojenia jest wykonany w kolorach zieleni, żółci i błękitu.

Kwiaty i rośliny na obrazie są realistycznie namalowane.

Deska do krojenia jest wykonana z drewna.

Obraz jest podpisany przez artystę, ale podpis jest nieczytelny.

Obraz nie ma daty ani tytułu.

Ogólnie rzecz biorąc, obraz jest interesujący i pomysłowy. Jest to oryginalny sposób na prezentowanie sztuki.

Wersja II

Obraz, który mi wysłałeś, przedstawia kwiaty. Jest to obraz olejny na płótnie, wykonany w realistycznym stylu. Kwiaty są zbliżone, a ich szczegóły są wyraźnie widoczne. Są to kwiaty wielobarwne, o różnych kształtach i rozmiarach.

Nie jestem w stanie zidentyfikować rodzaju kwiatów na podstawie tego obrazu. Istnieje wiele różnych rodzajów kwiatów, a ich wygląd może się różnić w zależności od gatunku. Jednak na podstawie koloru i kształtu można stwierdzić, że są to kwiaty polne.

Ogólnie rzecz biorąc, obraz jest dobrze wykonany i przedstawia piękno kwiatów. Jest to przyjemny obraz do oglądania, który może wywołać wspomnienia o naturze.

Oto kilka dodatkowych szczegółów na temat obrazu:

Obraz jest wykonany w kolorach żółci, niebieskiego, czerwonego i fioletu.

Kwiaty są umieszczone na tle trawy, co pomaga im wyróżnić się.

Obraz nie jest podpisany przez artystę.

Obraz nie ma daty ani tytułu.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź jest pomocna.

Możliwa alternatywna odpowiedź:

Obraz, który mi wysłałeś, przedstawia łóżko. Jest to obraz olejny na płótnie, wykonany w realistycznym stylu. Łóżko jest zbliżone, a jego szczegóły są wyraźnie widoczne. Jest to łóżko drewniane, z białym materacem i niebieską pościelą.

Ogólnie rzecz biorąc, obraz jest dobrze wykonany i przedstawia piękno łóżka. Jest to przyjemny obraz do oglądania, który może wywołać wspomnienia o domu.

Oto kilka dodatkowych szczegółów na temat obrazu:

Obraz jest wykonany w kolorach bieli, niebieskiego i drewna.

Łóżko jest umieszczone na tle ściany, co pomaga mu wyróżnić się.

Obraz jest podpisany przez artystę, ale podpis jest nieczytelny.

Obraz nie ma daty ani tytułu.

Wersja III

Obraz, który mi przesłałeś, przedstawia kociaka, który leży na desce do krojenia. Jest to obraz olejny na płótnie, wykonany w realistycznym stylu. Kociak jest zbliżony, a jego szczegóły są wyraźnie widoczne. Jest to młody kotek, o ciemnych włosach i brązowych oczach. Kotek ma spokojną i zadowoloną minę.

Ogólnie rzecz biorąc, obraz jest dobrze wykonany i przedstawia urocze kotka. Jest to przyjemny obraz do oglądania, który może wywołać uśmiech na twarzy.

Oto kilka dodatkowych szczegółów na temat obrazu:

Obraz jest wykonany w kolorach ciemnego błękitu, beżu i bieli.

Kotek leży na desce do krojenia, która jest pokryta niebieskim materiałem.

Obraz jest podpisany przez artystę, ale podpis jest nieczytelny.

Obraz nie ma daty ani tytułu.

Na podstawie tych informacji można stwierdzić, że obraz jest współczesnym dziełem sztuki. Nie jest jasne, kto jest artystą, ani kiedy obraz został namalowany. Jednak obraz jest dobrze wykonany i przedstawia urocze kotka, co czyni go wartościowym dziełem sztuki.

Na tym jednak nie koniec, bo po ukończeniu rysunku poprosiłam o ponowną interpretację, informując Barda, że to jest już wersja ukończona.

"Na podstawie przesłanego obrazu uważam, że jest to wersja ukończona obrazu kwiatów. Obraz przedstawia grupę kwiatów w wazonie. Kwiaty są zróżnicowane pod względem koloru i kształtu, co dodaje kompozycji głębi i interesu.

Obrazy kwiatów są popularnym motywem w malarstwie, a ten przykład jest dobrze wykonany i przedstawia piękno natury. Kwiaty są realistycznie namalowane, a kolory są żywe i nasycone. Kompozycja jest również dobrze przemyślana, z kwiatami ułożonymi w atrakcyjny sposób.

Oto kilka dodatkowych szczegółów na temat obrazu:

Obraz jest wykonany w oleju na płótnie.

Kwiaty to róże, lilie, tulipany i goździki.

Obraz jest podpisany przez artystę, ale podpis jest nieczytelny.

Obraz nie ma daty ani tytułu.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że jest to piękny obraz, który z pewnością będzie cieszyć oko przez wiele lat."

Piękny... przez wiele lat... A ja chciałam wyrzucić do kosza. Teraz będę oprawiać i do galerii! A co!

Jakby mi było mało sztucznej inteligencji, to jeszcze moje dzieło sztuki podrzuciłam jej do dodatkowej obróbki i teraz jest jeszcze taka wersja.

Tyle na dzisiaj w kwestii sztuki, krytyki i sztucznej inteligencji. Nie komentuję, ale przyznaję, że Bard mnie rozśmieszył. A Wam moi kochani radzę dobrze zastanowić się, zanim wyrzucicie swoją pracę do kosza. 

DeniKomentarze

  1. Dobre sobie, mnie też Bard rozśmieszył. Zastanawiam się nad robieniem ATC, ale to jeszcze do przemyślenia. Pozdrawiam Danusiu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ATC całkiem fajna sprawa, jakoś porzuciłam i nie wiem dlaczego.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania