Przejdź do głównej zawartości

Kolejne herbaciane kolaże

Jesień to pora roku sprzyjająca większym zapotrzebowaniom na rozgrzewającą herbatę. Jest coś pięknego i przyjemnego w wieczorze spędzonym z książką, kotem i oczywiście herbatą. Niektórzy dorzucają do tego zestawu koc. Lubicie takie jesienne wieczory? Ja bardzo, ale bez koca. 

Herbaciane kolaże

A skoro więcej herbaty, to więcej saszetek i zarazem materiału twórczego, który wykorzystać można na różne sposoby. Najpierw trzeba go odpowiednio przygotować. U nie saszetki, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku, lądują w łazience, nad grzejnikiem. Mam wyjątkowo oryginalną dekorację.

recykling herbacianych saszetek

Później przychodzi pora na wysypanie zużytego suszu i ewentualne wyprasowanie bibułek. Do niektórych prac wystarczy je dobrze rozłożyć i wygładzić ręką. Często korzystam z drugiego sposobu, nie przepadam za prasowaniem.

recykling herbacianych saszetek

Wieczory zawsze mam zarezerwowane na książki, ale w ciągu dnia, kiedy jest lepsze światło, staram się codziennie coś tworzyć. Nieważne czy to będzie mały kartonik Zentangle, kolejny rysunek w wyzwaniu inktober, czy większa praca, ważne aby znalazł się czas na coś, co sprawia wiele radości.

Ostatnio pojawiły się kolaże. Na początek był mały tryptyk, teraz nieco większe. Na bardzo duże formaty raczej się nie piszę. Testuję materiały, sposoby klejenia, przymierzam, maluję, rysuję...

Tak wyglądają moje ostatnie dwa kolaże:

Herbaciane kolaże

Kolaże są wykonane na bardzo grubej tekturze, pokryte satynowym werniksem. Teraz dobrze byłoby je oprawić, ale nawet w tej postaci nadają się do zaprezentowania, co mam zamiar zrobić na nadchodzącej wystawie. Na koniec jeszcze inne ujęcia.

Herbaciane kolaże

Herbaciane kolaże, anioł


Komentarze

  1. piekne są ! , zwłaszca Anioł , który skradł me serducho :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo pięknie dziękuję :) Mam plany na więcej, być może aniołów też?

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ