Jak Zentangle® wpływa na codzienne życie

Zentangle®, nie bez powodu, nazywane jest twórczą medytacją. Ta prosta technika rysowania zwiększa koncentrację, rozwija kreatywność, dostarcza artystycznej satysfakcji. Ponadto zwiększa pewność siebie i zdecydowanie poprawia samopoczucie. 

Wpływ Zentangle na codzienne życie

Zentangle® możesz stosować w celu osiągnięcia poprawy wszystkich wymienionych wyżej problemów, nie pomijając tej typowo artystycznej strony.


Dlaczego napisałam, że Zentangle® wpływa na codzienne życie? W tym momencie nie chodzi tylko o wartość estetyczną, choć nie powinna być ona całkowicie pomijana. Niektóre zasady rysowania, jak na przykład zakaz używania gumki, można przenieść właśnie na codzienność. Czy w życiu masz gumkę do wymazywania swoich błędów, 

Błędy w Zentangle®

Jeśli narysujesz coś źle, popełnisz błąd, możesz go wykorzystać do narysowania nowego wzoru, kształtu. Każdy Twój błąd może stać się zaczątkiem czegoś nowego, kto wie, może jeszcze piękniejszego. W życiu jest podobnie, wszystko co robisz wpłynie na rysunek Twojego życia. Każdy popełniony błąd przestaje być katastrofą, i podobnie jak w rysowaniu na kartonikach, przechodzisz dalej do porządku dziennego.

Przy Zentangle® nie planujesz kolejnego kroku, zdajesz się na intuicję. Rysując te wszystkie wzorki możesz myśleć o różnych sprawach, i jest bardzo prawdopodobne, że na różne problemy spojrzysz inaczej. Być może znajdziesz nowe, dobre rozwiązanie?

Kiedy masz podjąć ważną decyzję, pozwól sobie na odprężenie, zacznij rysować. Daj sobie czas, przyjemny czas, na zastanowienie się, przemyślenie wszystkiego. Relaks na pewno pozwoli Ci podjąć lepszą decyzję.  Relaks, spokój na uporządkowanie myśli, zapewnić mogą różne techniki, nie musisz akurat rysować, chociaż ja to gorąco polecam.

Stres jest złym doradcą. Warto testować różne techniki obniżające jego poziom. Może to być ruch, medytacja, ale i praca twórcza, nawet w przypadku osób bez jakichkolwiek zdolności. Mogą to być zwykłe kolorowanki. Że co? Dla dzieci?  Ostatnio stały się dość popularne nawet wśród dorosłych. Wiele osób znalazło w nich relaks i wyciszenie. Podobnie ma się sprawa z Zentangle®, tu jednak, moim zdaniem, efekt jest lepszy niż w przypadku kolorowanek.

kolorowanki dla dorosłych

Zdecydowanie stawiam na... bazgranie! Takie, jakie robimy podczas wykładu czy rozmowy telefonicznej lub właśnie Zentangle. Nie angażuje myśli, nie jest trudne, nie nudzi, a do tego daje super efekty wizualne.

Sztuka, która może poprawić twoje samopoczucie, czeka na Ciebie!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania