Przejdź do głównej zawartości

Szósta edycja Skrawków Serdeczności

Sześć plansz, 24 Skrawki na każdej. Razem sto czterdzieści cztery wzory, w większości inspirowane wzorami Zentangle. Czy to mało? Dla mnie tak. 

Rysowanie sprawia mi dużą przyjemność, jest swego rodzaju terapią sztuką. A w momencie kiedy rysunki mogą sprawić (i z tego co mi wiadomo sprawiają) innym radość, staram się rysować jeszcze więcej. W głowie rodzą się nowe pomysły, nie tylko na kolejne Skrawki, ale również na to, jak całą akcją wypromować.

Oczywiście wszelkie moje wysiłki, mające na celu rozpropagowanie niesienia dobrego słowa, na nic się nie zdadzą bez Waszej pomocy. Dotyczy to posłańców serdeczności, którzy ofiarują, zupełnie bezinteresownie, odrobinę swojego czasu, aby rozdawać Skrawki oraz robić zdjęcia. Dzięki posłańcom na naszej mapie stale pojawiają się kolejne miejsca.

Szósta edycja Skrawków Serdeczności

Miła jest również pomoc polegająca na polubieniu strony fanowskiej i podawaniu dalej informacji o tej szlachetnej akcji. Cieszę się, że większość moich znajomych z FB przyjęła zaproszenie.

Skrawki Serdeczności - edycja "serca od serca"

Na najnowszej serii Skrawków pojawiły się serduszka, duuużo serduszek! Ponownie pojawiły się wzory Zentangle, w tym przypadku jak tło. Do serduszek oczywiście.

Nowe Skrawki rysowane były podobnie jak zawsze, czyli cienkopisami Pigma Micron, a kolorowane na dwa sposoby - pisaki pędzelkowe Koi puls akwarela. Tym razem na każdym Skrawku pojawił się zarys stosunkowo dużego  kwadratu, wypełnionego wzorami.

Szósta edycja Skrawków Serdeczności

Szósta edycja Skrawków Serdeczności

Nie jestem pewna czy to był dobry pomysł? A chodzi mi tu o dwustronne drukowanie. Moja domowa drukarka ma prawdopodobnie w nosie wszelkie ustawienia, mające na celu zgranie obydwu stron arkusza. A wierzcie mi, że jest to dość istotne. Już miewałam sytuacje, kiedy po pocięciu arkusza  okazało się, że wzory są nie tam, gdzie trzeba. Hmm... a może to nie drukarka, tylko moja głowa już nie pracuje jak trzeba? ;)

Zdecydowanie rysunki o mniejszych wymiarach są bezpieczniejsze. Tylko, że ja czasem lubię chodzić pod prąd. Czytaj... utrudniać sobie życie.

Skrawki Serdeczności - edycja "serca od serca"

Wizytówka Skrawków Serdeczności

Postanowiłam, że do pakietów Skrawków będę dołączać prostą wizytówkę. Dla osób, które po raz pierwszy zetkną się z akcją, będzie to informacja, co i gdzie. Czyli kontakt mailowy oraz linki do serwisów społecznościowych, w których pojawiają się Skrawki. Fakt, że nie do wszystkich społecznosciówek, wybrałam te najbardziej popularne, czyli Facebook i mój ulubiony Instagram.

Wcześniej pisałam o etui na wizytówki i o zastosowaniu go przy wysyłce Skrawków. Teraz okazuje się, że idealnie pasuje na kartoniki z rysunkami i oczywiście wizytówkę.


Czy mam jeszcze jakieś kolejne plany? Naturalnie, ale o tym będę pisać jak już coś wprowadzę w życie. Na dzień dzisiejszy brakuje mi... uśmiechów. Tak, Waszych uśmiechów. Byłoby pięknie gdyby pojawiły się w serwisach społecznościowych fotki obdarowanych. Mam rację? Zdaję sobie sprawę i całkowicie rozumiem chęć zachowania prywatności, dlatego nie naciskam. Cierpliwie czekam, może kiedyś? Mam takie marzenie, a one podobno czasem się spełniają.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ