Przejdź do głównej zawartości

Nowa edycja Skrawków Serdeczności

Tak to się u mnie zazwyczaj dzieje, że jak pojawiają się nowe rysunki, a właściwie nowy styl, to najczęściej ma to odzwierciedlenie w Skrawkach Serdeczności. Było Zentangle, niedawno cała seria z sowami, czas na neurografiki

Nie rysowałam nowych grafik, specjalnie pod Skrawki. Wykorzystałam to, co już było narysowane, zeskanowałam, obrobiłam komputerowo, poukładałam i mamy nowe wzory. 

Podczas pandemii cała akcja przystopowała, teraz staram się troszkę to rozruszać. Wiecie co jest najgorsze? To, że w mojej łepetynie są nowe pomysły, ale też świadomość realnych ograniczeń, uniemożliwiających realizacje tych pomysłów. Oj jak to uwiera! 

Do tego wszystkiego nie należę do osób, które wyrzucone drzwiami, włażą oknem. Nie narzucam się, generalnie coraz częściej przepraszam, że żyję. To teraz powiedzcie jak taka osoba może dać radę i rozkręcić całą akcję? Co z tego, że ma pomysły? Hmm... chyba lepiej, że w ogóle je mam? 

Wydaje mi się, że w obecnych czasach skierowanie pozdrowień, czy dobrego słowa, w stronę drugiej osoby, jest nie tylko miłe, i to dla obydwu stron, ale też może uczyć takich zachowań, bez konieczności wręczania skrawka papieru. To powinna być codzienność. 

No dobrze, to co dalej ze Skrawkami? Przede wszystkim drukują się, ale w małych ilościach. 

A później, od czasu do czasu, gdzieś wędrują, by dzielić się dobrym słowem i pozytywnymi wibracjami. Na stronie poświęconej Skrawkom jest mapa oraz licznik. Nastukało tam już 1737 tych niewielkich kawałków papieru. ツ Ostatnie, te z najnowszej serii, już wyruszają w drogę. 

Zastanawiałam się czy nie wspomnieć tu o swoich pomysłach, ale nie, póki co nie zawracam głowy. Bo taka jest prawda, że w pojedynkę, w dodatku z pewnymi ograniczeniami, niewiele można. Oczywiście pisząc "w pojedynkę" mam na myśli stronę bardziej... powiedzmy techniczną, bo o rozprowadzanie Skrawków do tej pory dzielnie dbali Posłańcy Serdeczności, za co im serdecznie dziękuję. :) 

Podrzucam uśmiechy, Deni

Komentarze

 1. Danusiu, piszesz o ograniczeniach, a ja Ci zazdroszczę tej nieustającej energii życiowej i niezliczonych pomysłów :). Rozumiem, że nie wszystko jesteś w stanie zrealizować sama, ale mimo to tryskasz optymizmem i chęcią działania. Jestem pewna, że to zaprocentuje i znajdziesz sprzymierzeńców, którzy będą umieli Ci pomóc w realizacji Twoich zamierzeń. Tak samo, jak znaleźli się Posłańcy Skrawków Serdeczności :).
  Ostatnio mniej się udzielam w blogosferze, ale zajrzałam do Twoich wcześniejszych wpisów i jestem pełna podziwu dla Twojej twórczości. Artystycznie robisz wciąż niesamowite postępy, Twoje rysunki są coraz piękniejsze i ciekawsze, chociaż wydawało się, że osiągnęłaś mistrzostwo. A tu proszę - coraz to nowe projekty, nowe techniki i metody! Kartki, skrawki i inne grafiki - coraz wspanialsze! I coraz więcej kolorów :))).
  Ściskam Cię mocno, Danusiu, i pozdrawiam najserdeczniej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Małgosiu :) jak zawsze potrafisz dodać człowiekowi energii. Czasami zastanawiam się co by było gdyby nie te pewne ograniczenia?? ;) A może to właśnie one mnie prowokują, kto to wie?

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ