Przejdź do głównej zawartości

Zentangle na kartkach okolicznościowych

Rysowanie wzorów Zentangle nie odeszło całkiem do lamusa. Od czasu do czasu, kiedy chcę "odpocząć" od neurgrafik, wracam do nich z przyjemnością. Każdego miesiąca rysuję minimum jedną kartę ATC na wyzwanie Zentangle ATC 2021 i mam zamiar dotrwać do końca roku. Ostatnio wróciłam do ozdabiania kartek w stylu Zentangle. 

Na blogu znajdziecie wcześniejsze przykłady z Zentangle, głównie zawiązane ze świętami. Niedawno pokazywałam też dwie kartki w grupie ECO. Dzisiaj kolejne przykłady, zdecydowanie "zentanglowe". 


Poniżej dwie kartki będące uniwersalną formą podziękowania. Za co? Za wszystko. :) Pierwsza kartka dodatkowo ozdobiona złotym żelopisem, co dość często stosuję również na innych kartkach. Wspominam o tym ponieważ na zdjęciach złoto nie zawsze jest złotem. 
 


Motyw z herbatą, obowiązkowy na liście. 
Dopiero po narysowaniu całego stosiku kartek doszłam do wniosku, że były już różności, ale zabrakło... kota! Kot na kartce okolicznościowej? A niby z jakiej okazji? Jak zwykle jest to kartka uniwersalna. Tak sobie myślę, czy dla kociarza nie jest to lepsza opcja niż namalowane kwiatki? 

Co jeszcze powinno pojawić się na kartkach? Sowy, domki Zentangle? Mimo wszystko, motywy kwiatowe są zawsze odpowiednie i faktycznie bardzo uniwersalne. 

Przypomnę na koniec, że na stronie Deni Mix Art można zamawiać kartki okolicznościowe z moimi rysunkami. Ilość jest ograniczona ponieważ sprzedaję tylko oryginały, nie wydruki komputerowe. Na dzień dzisiejszy zamówienia można składać mailowo. Być może w bliższej lub dalszej przyszłości zakup będzie bardziej profesjonalny, czyli tak jak to się odbywa w sklepach internetowych. Jest taka opcja, tylko nie wiem czy mi się chce. ヅ

Zapraszam na zakupy, Deni

Komentarze

 1. Danusiu jesteś niesamowita, te kartki są przepiękne :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne kartki Danusiu, a szczególnie podoba mi się ta pierwsza. Bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro jest komentarz, musi być lepiej. :) Będzie dobrze!

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ