Jak zrobić proste pudełko na mały prezent

Okres przedświąteczny sprzyja przygotowywaniu prezentów dla najbliższych. Często bywają to niewielkie i bardzo symboliczne drobiazgi. Nie chodzi przecież o to kto da większy, kto da droższy, ale o symbol. A jeszcze lepiej, kiedy prezent jest wykonany samodzielnie. 

Własnoręcznie nie oznacza, że trzeba namalować obraz metr na metr, wyrzeźbić w drewnie anioła lub napisać książkę. Kilka pierniczków samodzielnie upieczonych to też super prezent. Mieszanka olejków do odświeżacza powietrza, świąteczny mix herbaciany lub ziołowy w ładnym woreczku... długo można jeszcze wyliczać. Jeden mianownik jest wspólny, obojętnie co to będzie, trzeba jakoś zapakować.

Proste pudełko ozdobione wzorami Zentangle

Dzisiaj proponuję Ci proste pudełko w kształcie sześcianu, którego krawędź ma długość 65 mm. Jest to maksymalny wymiar, który można uzyskać, korzystając z kartki formatu A4. Oczywiście pudełko możesz zrobić innej wielkości, zależnie od tego jak duży masz upominek. Poniżej znajdziesz przykładowy szablon. Jak widzisz, jest bardzo prosty do narysowania, ale jeśli chcesz, może pobrać gotowy - klik

Czerwone linie oznaczają cięcie, iksy natomiast oznaczają widoczne boki pudełka po złożeniu, czyli te, które należy ozdobić. 


Pudełko po złożeniu najlepiej jest trochę skleić, można dokleić małą wstążeczkę, tak aby łatwiej się otwierało, a poza tym będzie to dodatkowa dekoracja. 

Miłego pakowania świątecznych prezentów, Deni

Komentarze

  1. Bardzo ładnie prezentuje się to pudełko. I liczy się to, że jest własnoręcznie zrobione.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania